איך זה (2018) +Samsung Galaxy A8? שבע נקודות שצריך לשקול בעד ונגד

נשחרר את זה על ההתחלה: אם פרסומת שמלווה מוצר אומרת ‘יותר ממה שאתם צריכים’, היא בעצם אומרת מצד אחד הסתבכות בהצהרה שהיא לא ממש נכונה, עם יכולת הרתעה שיכולה להפחיד רוכשים, אבל גם אומרת שכמעט כל אחד יתייחס אליה. והנה זה קרה שוב. אולי בסמסונג (Samsung) שפרסומת ‘רעה’, אבל בכמויות גדולות, היא גם טובה? אולי. בכל זאת, הנה, כמעט אף סוקר לא החמיץ את ההזדמנות להתייחס אל ה-Galaxy A8 ואחיו +Galaxy A8, בגרסת 2018 בהיבט הזה.

אבל מעבר לכך, מה יש ל-+Galaxy A8 להציע? האם הוא בכלל מתקרב ביכולות שלו להתיימרות שסמסונג ישראל הנחיתה על כתפיו, למרות שבסופו של דבר הוא הוגדר מראש כמכשיר שוק ביניים שלא אמור להתחרות באחים הגדולים באמת, Galaxy S8 ו-Galaxy Note 8? הנה כמה נקודות שאולי יעזרו לכם להחליט, לפחות לגבי ה-+Galaxy A8.

1. מסך גדול עם תצוגה מצוינת

את זה אי אפשר יהיה לקחת לסמסונג בשום אופן. כמעט מתחילת הדרך היא ידעה להציע מסכים טובים, והמסך ברזולוציית +FHD של ה-+Galaxy A8 אינו יוצא מן הכלל הזה. היתרון של מסכי sAMOLED זה הצבעים החמים יותר, והניגודיות הטובה יותר, ומי שאוהב את השילוב הזה ייהנה גם במקרה הזה בעיקר שהמסך נמתח לאורך 6 אינץ’, מה שפעם נחשב לגדול והיום יחסית מקובל.

2. אבל העיצוב לא משהו

האם מסך ארוך ביחס היבט של יותר מ-16:9, ועם רזולוציה של 2220×1080 במקרה של המכשיר המסוים הזה מדובר ביחס היבט של 18.5:9, זה טוב או רע למשתמשים? כנראה שבסופו של דבר זו שאלה של טעם, ולאור המכשירים שממשיכים להגיע לשוק, כנראה שאף אחד בעצם לא שואל אותנו. זה מה שיש, וכנראה שבקרוב זה יימתח גם ליחס היבט של 20:9. אבל זה לדעת כותב שורות אלו לא בטוח שתמיד זה יפה, במיוחד אם השוליים לא ממש נעלמו.

סמסונג יכולה לטעון כמה שהיא רוצה שמדובר ב-Infinity Display, אבל ל-+Galaxy A8 יש שוליים שמורגשים היטב, והם יחסית עבים, ועם המסך הארוך יותר זה אפילו מקנה למכשיר מראה מגושם משהו. אז כן יש מבחר צבעים מתכתיים יפים למדי להציע, למרות שהמכשיר שנבדק לצורך הסקירה הזו היה שחור ורגיל, אבל המראה וההרגשה לא משהו בעיקר שמדובר במכשיר בעובי של 8.3 מ”מ ובמשקל של 191 גרם. היו לחברה עיצובים מוצלחים יותר.

לפחות את חיישן טביעת האצבע הם סובבו מאחור ושמו אותו במקום נורמלי, למרות שלא בטוח שהשילוב עם השטח של המצלמה בצמידות שכזו ממש אידיאלי.

3. התצורה הטכנית סבירה, לא יותר

ל-Exynos 7785 שבלב המכשיר יש אמנם שמונה ליבות עיבוד, אבל בתצורה מאוד לא מסורתית של 2 ליבות Cortex-A73 במהירות מרבית של 2.2 גיגה-הרץ ו-6 ליבות Cortex-A53 במהירות מרבית של 1.6 גיגה-הרץ. יחד עם ליבות העיבוד יש שבב גרפי מסוג Mali-G71 אבל בתצורה הבסיסית בלבד. וכן זה אכן תצורה של מכשיר שוק ביניים נכון להיום, אולי בחלק הגבוה שלו, אבל שוק ביניים לכל עניין ודבר עם ביצועים שלא מתקרבים לאלו שמציעים מכשירים שמבוססים על Snapdragon 835 וכמובן גם לא מתקרבים למה שמציעים מכשירי ה-Galaxy S8.

שאר המפרט הטכני בהחלט סביר במונחים של היום, וגם במונחים היותר גבוהים של סמסונג, עם 4 גיגה-בייט זיכרון עבודה ו-64 גיגה-בייט זיכרון אחסון מובנה, כשאת זיכרון האחסון ניתן להרחיב באמצעות כרטיס microSD בעוד 256 גיגה-בייט. מבחינת קישוריות סמסונג את המכשיר ב-WiFi 802.11ac, בלוטות’ 5.0, שבב NFC וכן הוסיפה תמיכה ב-WiFi Direct.

4. אבל סוללה שמספקת יופי של ביצועים

הסוללה של המכשיר מציעה נפח עבודה של 3,500 מילי-אמפר/שעה, וגם אם נראה שמדובר בקיבולת לא ממש גדולה עבור מכשיר גדול באופן פיזי, אז באה המציאות וטפחה על פני. בנון שלנטיות זינק ה-+Galaxy A8 אל המקום השני בטבלת הביצועים של הסוללות בתוכי מכשירים הנוכחי – טוב, לפחות של המכשירים שיצא לי לבדוק פחות או יותר. זה אולי היה נשמע קצת מצחיק ומקברי אפילו לומר זאת לפני כשנה וחצי, אבל מתברר שסמסונג יודעת לעבוד עם סוללות נכון.

5. אנדרואיד 7.1.1 בלבד

נו, באמת, עדיין סמסונג מעזה להוציא לשוק מכשירים עם אנדרואיד 7.1.1? הרי עד שיהיה עדכון ייצא עשן מהחורים של רוכשי המכשיר שכבר ייראו כנראה כיצד חברות אחרת מציעות מכשירים עם פאיי כזה או אחר. למה סמסונג, למה? ואל תגידו שגם שאומי (Xiaomi) ככה, אלא אם אתם משווים את המכירות שלכם לאלו שלהם.

המזל של סמסונג שהממשק שלה, גם אם הוא קצת נודניק וגם אם נדרשת קצת תשומת לב כדי ללמוד אותו, הוא פשוט מצוין.

6. מצלמות שהן כניעה למוסכמות?

מכשיר של סמסונג עם שתי מצלמות מקדימה ומצלמה אחת מאחורה. כן, גם לסמסונג יש מכשיר סלפי, תאהבו את זה או לא.

אז ככה, האחת מאחור מצוידת עם חיישן בגודל של 16 מגה-פיקסל עם מפתח צמצם מוצלח מאוד של f/1.7 ועם שדה ראייה של 28 מעלות. לשתי הקדמיות יש מפתח של f/1.9 כשהימנית היא עם חיישן בגודל 16 מגה-פיקסל ושדה ראייה של 76 מעלות, ואילו השמאלית היא עם חיישן בגודל של 8 מגה-פיקסל ושדה ראייה של 85 מעלות.

מעבר לוויכוח למה בכלל צריך להתרכז במצלמות סלפי, ועוד יותר למה צריך כפולה, התוצאה הסופית של המצלמה הזאת מצוינת, כפי שניתן היה לשער, עם תמיכה באפליקציה בצילום סלפי רחב או סלפי פנורמי.

לגבי המצלמה האחורית, התוצאות לא מספיק טובות. בלשון פשוטה: אתם אתם רוכשים מכשיר טלפון בגלל המצלמות שלו, ואתם מצפים לתוצאות נהדרות, +Galaxy A8 לא בשבילכם. זה לא נורא, ממש לא, אבל גם לא מספיק טוב וגם לא מספיק אחיד. אפליקציית הצילום מצוינת, גם עם דורשת לא מעט למידה כדי למצות אותה, אבל הסחורה לא תמיד מוצלחת.

Samsung Galaxy A8+ (2018)

7. עוד כמה דברים שכדאי לדעת, כולל מחיר

קודם כל חשוב לדעת שהמכשיר המסוים הזה תומך ב-IP68 אז לא צריך לפחד ממים אם לא מתכוונים לשהות בתוכם כמה שעות ברציפות או מתכוונים לצלול ממש לעומקים. בנוסף, למרות שלא הזוכר לעיל, המסך מצופה זכוכית Gorilla Glass אבל לא ברור מאיזה דור. מצד שני לא ברור אם בגלל זכוכית ההגנה או לא, רמת התגובה של המסך לא תמיד טובה, אבל ייתכן מאוד שמדובר במכשיר מסוים עם בעיה. עד עליית שורות אלו לא ניתן היה לאושש או לשלול זאת.

אבל הבעיה בסופו של דבר של +Galaxy A8 היא אפילו לא הססמה המעצבנת משהו שלו, וגם הלא כל כך מדויקת, אלא המחיר שלו. 2,250 שקלים, פחות או יותר, במונחי שוק זה קצת יותר מדי עבור המכשיר הזה, גם אם ברור שמשלמים פרמיה כי מדובר בסמסונג.

פוסטים שכדאי לקרוא

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *