איך זה Better Open With? בוחרים ברירות מחדל לפתיחה

אפשר לומר הרבה מאוד דברים על חלונות, וכמובן שאני מתייחס כאן לדוברים שלא ממש מחבבים אותה, אבל את הכפתור הימני של העכבר אף אחד לא יכול לקחת ממנה. רק תחשבו כמה זה נראה ברור מאליו אבל בעצם זה מאוד יצירתי: מציבים את סמן העכבר מעל קובץ כלשהו, לוחצים על הכפתור הימני של העכבר (לפחות בדרך כלל), והופ מופיע לו תפריט רגיש להקשר. זה חשוב במיוחד כשלוחצים על קבצים אותם פותחים באמצעות תוכנות כאלו או אחרות. אמנם בדרך כלל חלונות בוחרת ברירת מחדל לפתיחת קבצי עבודה, ובכל מקרה המשתמש יכול לבצע את הבחירה הזו בעצמו, אבל אם מבצעים לחיצה ימנית על קובץ, אפשר בקלות לבחור תוכנה אחרת.

קחו למשל תמונה. כברירת מחדל היא תפתח בגלריה של חלונות. אבל מה אם רוצים לערוך אותה? או לשנות את תכונותיה העיקריות? אפשר כמובן לפתוח את התוכנה המבוקשת באותו רגע ואז לטעון את התמונה אליה, אבל דרך מהירה קצת יותר לעשות היא לבצע זאת לחיצה ימנית, לבחור את האפשרות ‘פתח עם’, ואז לבחור את התוכנה מהרשימה שמופיעה.

לכאורה באנדרואיד אין הבדל. לכאורה בלבד. הרי ברגע שלוחצים על קובץ כלשהו מופיע התפריט ‘הפעלת פעולה באמצעות’ ורק צריך לבחור את האפליקציה המתאימה. אז זהו שלא ממש. התפריט הזה בעצם מאלץ את המשתמש לבצע אחת משתי בחירות: או לבחור אפליקציה אחת לתמיד עבור סוג מסוים של קובץ, או לבחור באפשרות ‘רק פעם אחת’ ואז להיתקל בחלון הדי נודניקי הזה בכל פעם מחדש. נכון, תמיד אפשר לגשת להגדרות של היישומים ולבטל או להחליף את ברירת המחדל, אבל גם זו דרך די לא ממש נוחה שמזכירה נסיעה לעפולה דרך מטולה – ואז מה יהיה עם היונים? (סתם תזכורת לבדיחה עתיקה מהימים בהם ההתייחסות לעפולה הייתה כמו לחור בקצה הסרגל).

אבל אנחנו הרי חיים בעידן שיש אפליקציה לכל דבר, ובאנדרואיד מצאתי את Better Open With אפליקציה שמאפשרת לבחור עבור רוב סוגי הקבצים אפליקציית ברירת מחדל שתתפתח אותה, אבל עם זאת היא מאפשרת למשתמשים גם לבחור אפליקציה אחרת אם צריכים להשתמש דווקא בה.

אם נישאר בתחום המוזיקה וניצמד לתמונה משמאל, אפשר בעזרת Better Open With לבחור את Winamp כאפליקציית ברירת המחדל להשמעת קבצי מוזיקה, אבל כשרוצים, אפשר לבחור באפליקציה שמאפשרת להעביר את הקבצים לאחסון בהתקן הזיכרון האלחוטי במקום להשמיע אותם.

דרך אגב, וזה המקום לציין, בכל מקרה בהפעלה של קובץ מסוים שאינו מוצמד לאפליקציה מסוימת – מבחינת מערכת ההפעלה ולא באפליקציה אותה אנחנו סוקרים – יופיע חלון ברירת המחדל וצריך לבחור בו את Better Open With ואז לבחור את האפשרות ‘תמיד’. אבל לאחר מכן הגלגל חוזר בעצם לאחור וכך מצליחים להחזיק את המקל משתי קצותיו.

מחכים כמה שניות

טוב, ועכשיו לאפליקציה עצמה. עם הפעלתה מופיע מסך ראשי שמכיל רשימה של סוגי קבצים שניתן לקשר להפעלה באמצעות אפליקציית ברירת מחדל כזו או אחרת. לחיצה על סוג של קובץ פותחת רשימה של כל האפליקציות שזמינות עבור אותו סוג. בוחרים את האפליקציה שרוצים מהרשימה, וקובעים אותה כברירת מחדל. כך אפשר לעשות לכל סוגי הקבצים שקיימים ברשימה, או רק עבור חלקם, כרצון המשתמש. מאותו רגע, האפליקציה הזו תשמש כברירת המחדל בכל פעם שבוחרים את סוג הקובץ המסוים, וזאת, רק להזכיר, לאחר שבוחרים את Better Open With כברירת המחדל הראשונית בחלון של אנדרואיד.

אבל כאן מגיע ההבדל הגדול מול הפעולה הטבעית של אנדרואיד: שוב תופיע רשימת האפליקציות המתאימות להפעלת הסוג המסוים של הקובץ, אבל הפעם לאחר מספר שניות אפליקציית ברירת המחדל שנבחרה ב-Better Open With, תופעל באופן אוטומטי. במסגרת הזמן הקצוב הזה יוכל המשתמש לבחור אפליקציה אחרת ברשימה, וזה יהיה כמובן באופן חד פעמי, מבלי לשנות את הגדרת המערכת.

בתפריט ההגדרות, אליו אפשר להגיע דרך התפריט הראשי אבל גם על ידי לחיצה על צלמית גלגל השיניים בתפריט האפליקציות שנפתח, קובעים את זמן ההשהיה (בשניות) עד להפעלה האוטומטית של ברירת המחדל. כמו כן ניתן לקבוע כמה הגדרות ויזואליות לטובת החלון שיופיע: האם האפליקציות יופיעו ברשמה או ברשת, האם השמות של האפליקציות יופיעו לצד הצלמיות שלהן או לא, והאם החלון יהיה בצבע בהיר או כהה.

אם בטלפון או בטאבלט שלכם מותקנות אפליקציות רבות שקשורות לסוג מסוים של קבצים, אתם תגלו ש-Better Open With היא אפליקציה שתהפוך לחברה טובה שלכם. לחצו כאן כדי להורידה מ-Google Play.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.