איך זה Lenovo Z51 עם מצלמת RealSense 3D?

המלחמה בין כתבי הטכנולוגיה על הזכות לשים ידיים על מכשירים חדשים באופן ראשוני לפני כולם ידועה היטב בקרב הבראנז’ה הקטנטונת. במקרה של ה-Z51, שסקרתי עבור TGspot, היה לי המזל להיות הראשון שבדק את המכשיר והעלה ביקורת לאתר. המיוחד במחשב הנייד הזה, גם בעולם בו חלקם של המחשבים הניידים הולך ומצטמצם באופן כללי, הוא שמדובר בגם שמצויד במצלמת התלת-ממד של אינטל (Intel), הידועה בשם RealSense 3D ופותחה בקבוצת המחשוב התפיסתי. למעשה, היא הייתה אחד הפירות הראשונים של הקבוצה שאז עדיין עמד בראשה האיש והאגדה מולי אדן.

הנה הספתח של הביקורת:

כשאינטל (Intel) הציגה לראשונה את מצלמת תלת הממד שלה באופן גלוי ומלא, היא עשתה זאת באמצעות התקן חיצוני, או יותר נכון מצלמה חיצונית, שיוצרה בידי קריאטיב (Creative) ויועדה לשילוב על מסכי מחשב, נייד או נייח, או להנחה על השולחן. מבחינות רבות היה מדובר במעין התקן שהזכיר מאוד את הקינקט (Kinekt) של מיקרוסופט (Microsoft) שבתחילת דרכו נמכר בצמוד ל-Xbox, קונסולת המשחקים שלה, ואחר כך גם בנפרד ועוד יותר אחר כך גם בגרסה ל-PC.

אבל מאז חלפו מים רבים בנהר כזה או אחר. הטכנולוגיה כבר הספיקה להתבגר עוד קצת והיא אינה זקוקה עוד לקופסה חיצונית. הרכיבים שלה ניתנים כעת לשילוב בכל מחשב נייד, או מחשב All-in-One שולחני, כמו מצלמת וידאו רגילה. התוצאה היא גל ראשון של מחשבים ניידים שמציעים את האפשרות לרכוש אותם כשמצלמת התלת-ממד הזו, שידועה בציבור כ-RealSense 3D, משולבת לה בחלק העליון של המסגרת.

 

ואם אתם רוצים לקרוא את הביקורת המלאה, לחצו כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.