איך זה Battarix? סוללת גיבוי שאפשר לוותר עליה

לכאורה הרעיון שעומד מאחורי Battarix (בטריקס), סוללת חירום קטנה בגודל של כרטיס אשראי, הוא מוצלח מאוד. כשאנשים לחוצים עד כדי אימה מהרגע בו הסוללה בטלפון תתרוקן לחלוטין בדיוק כשהם יהיו צריכים אותו באופן דחוף, ובדיוק במקום בו הם לא יוכלו להטעין את המכשיר שלהם מאיזה שקע חשמלי זמין, לא פלא שיש גידול לאחרונה בהיצע ובמכירות של סוללות ניידות.

פאור מי טק (Power Me Tech), החברה הישראלית שעומדת מאחורי Battarix, באה ואומרת קחו סוללה שאתם יכולים להכניס לארנק, בגודל שמתאים לכל נפש ולכל ארנק, וככה לא תצטרכו להיסחב עם מטען או סוללה גדולה הרבה יותר בכיסים. רק ארנק. ובמקרה חירום, וחירום של ממש, יש לכם בארנק עוד שעה ומשהו לפחות של שיחה, משהו כמו 1:45 שעות ב-Galaxy S7 (גלקסי אס 7) של סמסונג (Samsung), לדוגמה וזאת לפי נתונים שהחברה סיפקה.

אז למה רק לכאורה? קודם כל בגלל שמדובר בסוללה חד פעמית. כלומר, השתמשתם? זרקתם, אלא אם אתם רוצים לשמור אותה משום מה למזכרת. אולי אפילו לעשות אוסף. וזה לא היה כל כך נורא אם לא היה מדובר בסופו של דבר בסוללה שנפח העבודה שהיא מציעה הוא בסך הכל 750 מילי-אמפר/שעה. כן, נכון חד פעמי, ובסך הכל 750 מילי-אמפר/שעה. אבל גם זה לא היה כל כך נורא, כי בכל זאת מדובר הרי בסוג של אשראי למקרה חירום בלבד, אילולא המחיר שדורשים החברה של פאור מי טק עבור Battarix שעומד על לא פחות מ-24.90 ש”ח.

Battarix בשוק, או לא ממש בודקים

רשימת האנשים שעומדים מאחורי הפלא הטכנולוגי הזה, וכן במידה מסוימת מדובר בכל זאת בסוג של, מכובדת מאוד. רשימת המשקיעים לא פחות מכובדת, והחברה כבר גייסה 2 מליון דולר ממשקיעים פרטיים בארץ והיא יוצאת לעוד סבב גיוס של 3 מליון דולר. סכומים מכובדים לכל הדיעות, אבל מישהו יצא מכל אלה לשוק לבדוק באמת מה יש להשיג בתחום הזה ב-24.90 ש”ח? האם באמת בדקתם מהו השוק בשביל מוצר כזה? אתם בטוחים?

קודם כל, כל מי שיש לו תיק באופן קבוע לצידו, או ארנק גדול, אין לו שום סיבה שבעולם לקנות מוצר חד פעמי בנפח כל כך קטן, והוא גם יכול לסחוב מטען. השפעת המשקל והמקום זניחה. גם בארנק מהודר לנשים יש מקום לסוללה נטענת קטנה. כלומר, כבר מראש השוק די מוגבל, ואני מבטיח לכם בלי לעשות מחקר גדול מיוחד, שיש יותר משתמשים בתיקים מאשר לא בכל חתך שאתם רוצים לבדוק: בני נוער, אנשי עסקים, נשים, גברים, עקרי ועקרות בית. וזאת כלומר כשההנחה הבסיסית שמתרחקים לזמן רב מהבית, עד כדי שיכולים להגיע למצב בו סוללת הטלפון תתרוקן לחלוטין, ושגם שוכחים שהטלפונים בשנתיים האחרונות, ואפילו הפשוטים ביותר, מבטיחים במקרה הרע ביותר יום עבודה שלם בלי לחשוש שהסוללה תתרוקן.

בנוסף יצאנו לבדוק במספר חנויות שונות, שלא מיועדות למכירת טלפונים ואביזריהם, כלומר חנויות שלא מתמחות ומוכרות מוצרים היקפיים כמו מטענים, סוללות וכדומה, ועיקר המכירות בתחום הם ללקוחות מזדמנים. ב-24.90 ש”ח, קצת יותר וקצת פחות, מצאנו לא מעט סוללות ניידות פשוטות, בלי מותג מדהים, כאלה שמיובאות היישר מסין. מבחינה פיזית הן לא גדולות במיוחד, והן מציעות נפחים של 2,000 מילי-אמפר/שעה ויותר. הן גם נכנסות בקלות לכיס, כולל כבל ה-USB. ויותר חשוב, הן נטענות. אז למה להוציא סכום כזה על סוללה חד פעמית קטנה פי כמה? ודרך אגב זה המחיר עבור כרטיס עם כבל שבקצהו מחבר שמתאים למכשירי אנדרואיד. מתאם למכשיר iPhone (אייפון) “ניתן לרכישה בנפרד”, כמאמר ההודעה לעיתונות.

החברה עצמה, כך נראה, מחפשת בעיקר את הרוכשים הפוטנציאליים המזדמנים. היא אמורה להפיץ את הסוללה הניידת הזו באמצעות הדואר ובאמצעות דובק – בקרוב בקיוסק הקרוב לבתיכם.

מבחינה טכנית בדיוק כמובטח

בצד הטכני, יש לציין, Battarix עושה בדיוק את מה שמצופה ממנה, וכמובטח. היא מטעינה במהירות גבוהה. במכשיר עימו בדקנו היא הזריקה את החמצן שלה, את כל ה-750 מילי-אמפר/לשעה, תוך פחות מ-9 דקות והוסיפה בדיוק את מה שהיא הייתה צריכה להוסיף. השליפה של הכבל הפנימי קלה, החיבור הוא כמו כל חיבור USB רגיל וברגע שמחברים, ההטענה מתחילה. מי שרוצה גם יכול להדביק את הסוללה מאחור, לגב המכשיר, באמצעות משטח דביק שמוסתר במדבקה שמזהירה שיכולים להישאר כתמים אם עושים זאת. אבל למה בכלל להדביק את הסוללה מאחור? הרי אחרי כעשר דקות, שלום על ישראל, שמחנו להכיר, ולפח המחזור לסוללות הקרוב. אולי עבור מי שגם ארנק אינו נמצא ברשותו?

בשורה התחתונה אנחנו מאוד מאוד מתקשים למצוא תרחיש בו היינו רוכשים סוללה כזו. ניסינו להעריך את המחיר שאולי היינו משתכנעים בכל זאת להוציא מהארנק כסף ולהכניס אליו את הסוללה. המסקנה של סיעור המוחות הייתה שלא יותר מ-10 שקלים. וגם אז ממש יותר בשביל שיהיה, כי אנחנו מתקשים לראות בעולם של ימינו מישהו מגיע למצב בו סוללת הטלפון שלו ריקה לחלוטין ולא מצא במשך יום שלם היכן לחבר את המכשיר לחשמל. וגם אז, כאמור, יש פתרונות טובים יותר.

 

פורסם לראשונה ב-TGspot

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.