האפליקציות שגיל לא יכול בלעדיהן – אז הוא מתקין אותן מהר

מכשירים באים והולכים, אבל אני נשאר די נאמן לאפליקציות שאני משתמש בהם. חלקן לא יסולא בפז, בעוד שלגבי אחרות אין לי הסבר ממש הגיוני, חוץ מזה שהן היו שם כשהזדקקתי לשימוש מסוים. כך או כך, קבלו אותן בבקשה שלא לפי סדר של חשיבות, ובלי שלכוח שאני משתמש במכשירים שמבוססים על אנדרואיד (Android).

התחליף של גוגל ל-Gmail, הלו הוא Inbox, תפס אותי מהשנייה הראשונה, וזאת למרות שיש לו שפע של בעיות שמוציאות אותי מהדעת. מבחינתי זאת דוגמה לאפליקציה שאני לא יכול בלעדיה בזכות תכונה אחת מנצחת: היכולת לתזמן הופעה של הודעה. באופן זה אני מסוגל להפוך הודעת דואר נכנסת לתזכורת. לדוגמה: קיבלתי חשבון לתשלום ואין לי זמן כרגע לטפל בזה? אין בעיה, אני קובע שההודעה תופיע בערב, ואז היא גם תשמש אותי כתזכורת. אני כבר לא יכול להסתדר בלי זה.

צביקה הגדיר אותה כקצת מעצבנת, וגם לי קצת קשה למצוא סיבות הגיוניות לשימוש ב-Any.do. הוא מעצבן בהרבה מובנים ויש לו באגים מוזרים. אבל הוא היה שם כשחיפשתי יישום לתזכורות כלליות שאינן מבוססות דוא”ל. כן, כן, אני יודע. אני יכול להשתמש ביישום שלמעלה בשביל לקבוע לי תזכורות לכל מטרה. זה לא רציונלי. פשוט התרגלתי.

האם אני באמת צריך להסביר מדוע אני מתקין מהר מאוד את WhatsApp? כי אם כן, אני אשמח לשלוח לכם הודעה עם הסבר. רק תתקינו Telegram לפני זה. ואותו דבר אשאל לגבי Waze: האם אני באמת צריך להסביר? כי אם כן, אני אשמח לתת לכם את הכתובת שלי. רק תגיעו איכשהו. הקפה עליי.

לעומת Waze, אולי לגבי Moovit דווקא יש צורך בהסבר כלשהו. כשאני לא ממהר לשום מקום אני יכול להרשות לעצמי להשתמש בתחבורה ציבורית. האפליקציה הזו עושה עבודה טובה יותר מאשר Google Maps במציאת כלי התחבורה המוצלח ביותר לנסיעה מנקודה א’ ל-ב’. עוד תכונה מדליקה היא היכולת ללוות אותי בנסיעה ולהתריע לפני תחנת הירידה. תכונה מצוינת נוספת היא שמירת היסטוריה של חיפושים ותוצאות. לכאורה אף אחד לא צריך לדעת איך הוא היה צריך לנסוע אתמול, אבל בפועל קורה שכבר התחלתי נסיעה וסגרתי את האפליקציה. באופן הזה אני יכול לחזור לתוצאת החיפוש ולראות את המסלול תוך כדי נסיעה.

אבל לפעמים Moovit מזייפת בתזמון של הגעת האוטובוס לתחנה, וככה הכרתי את Bus RealTime. אפליקציה זו נוטה לדייק יותר. גם ניתן לקבוע קבלת התראה מספר דקות לפני הגעת האוטובוס בפועל. עמדות המידע האלקטרוניות שנהיות יותר ויותר פופולריות הופכות את השימוש בה לנדיר יותר. אבל בכל זאת, היא עדיין מאד שימושית כאשר אני צריך להעריך האם יש טעם לרדת בתחנה מסוימת, או שאין לי סיכוי לתפוס שם אוטובוס המשך.

ואחרונה חביבה להיום, Pocket. אני אוהב לאסוף קישורים מהרשת. זהו שירות שמירת קישורים סביר למדי. הוא קצת יותר מדי פשוט לטעמי, אבל מצד שני הפשטות שלו גם מקלה עלי בשימוש. עכשיו נשאר רק לחשוב איך לפצח את שאלת השאלות: איך מספיקים לקרוא את כל המאמרים ברשימה, אם כמות המאמרים הנכנסת גדולה מזאת היוצאת?

אז מה האפליקציות שאתם ממהרים להתקין במכשיר החדש שלכם? שתפו בתגובות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.