איך זה LightX? אפליקציית עיבוד תמונה חזקה מאוד

זוכרים את חוק הפוטושופ (Photoshop)? תזכורת קטנה, זה היה השם העממי יותר של חוק הדוגמניות שנחקק לפני כחמש שנים ולמעשה אף פעם לא נאכף בפועל למרות שהוא כבר בתוקף מתחילת 2013. אחד ההיבטים של החוק הזה, שכנראה גם הביא לו את השם, הוא החובה של המפרסמים להודיע באופן מפורש מתי בוצעה בתמונה של דוגמניות/דוגמנים עבודת עיבוד תמונה שמטרתה להציג אותם בממדים שאינם ממדי הגוף האמיתיים שלהם, ובעצם גורמים להיות להראות רזים ממה שהם באמת, עד כדי שהם נראים כאילו הם סובלים מתת משקל ולהציג זאת כיופי אידאלי. לא אכנס כאן למה ומתי ואיך ולמה, והרי זה די ברור למה כאמור, אבל מה שמעניין כאן הוא ההיבט של התוכנה, לצורך העניין הנוכחי שלנו, או יותר נכון, עד כמה תוכנה לעיבוד תמונה יכולה להיות חזקה בידיים מקצועיות.

פוטושופ אמנם הפכה לשם שמייצג את תוכנות עיבוד התמונה, אבל כמובן שהיא לא היחידה שנמצאת שם בחוץ. אם תרצו, זה בדיוק כמו שעבור אנשים לא מעטים בארץ קודשנו המילה פלאפון עדיין נמצאת בשימוש כדי לתאר מכשיר טלפון סלולרי. ככה זה – מכיוון שהחברה הייתה הראשונה שהציעה שירותים כאלה בישראל, ובמשך זמן מה, ומכיוון שבהתחלה לא היה ממש היצע של מכשירים אז קראו להכל פלאפון, וזה נדבק. אבל פוטושפ מתקשרת בעיקר בעבודה מול שולחן, מחשב ומסך גדול. בחיפוש אחר אפליקציות מודרניות, כאלו שעבורן טלפון ו/או טאבלט מספקים את מסך העבודה, בדרך כלל מוצאים תוצאות שאפשר להגדירן כמניחות את הדעת, אבל לא ממש יותר. בדרך כלל מוצאים ערימה של מסננים מיוחדים, חכמים יותר או פחות, שזה יכול להיות ממש יפה אזל זה לא עיבוד תמונה בדיוק כפי שהתכוון לכך המשורר.

תכירו את LightX

כך לפחות חשבתי עד שיום אחד נחתה ב-Google Play אפליקציה בשם LightX. חיפוש קל העלה שהיא כבר קיימת זמן מה עבור שוחרי ה-iPhone וה-iPad לגרסאותיהם. גם אם לא ראיתי פתאום את האור, בהחלט הרגשתי אחרי כמה דקות של שימוש באפליקציה שזהו זה, יש פתרון עיבוד תמונה מקיף גם למי שרוצה לעבוד עם מסך קטן ומהר ובלי לחכות כשמגיעים למשרד, לשולחן, למסך הגדול וגומר. זהו פתרון שגם מלא באפשרויות כרימון, ורימון עסיסי במיוחד, וגם יחסית קל לשימוש כך שהוא יכול לשמש גם את הלא מקצוענים, אלו שעיבוד תמונה בשבילם נראה לפעמים כמו עבודת אומנות בפני עצמה.

מילים גדולות? יכול להיות, אבל אני מבטיח לכם שאחרי שתפעילו את האפליקציה בפעם הראשונה, ואחרי שתבחרו תמונה לעיבוד, אם מאוסף התמונות שכבר קיים במכשיר שלכם או באמצעות צילום מיידי עם המצלמה שקיימת כמובן בכל מכשיר, ואחרי שתגררו את האצבע שלכם מהצד הימני של המסך פנימה, אתם תבינו שלא מדובר במילים גדולות מדי.

קצת קשה להעביר במילים את עושר הכלים שמציעה LightX, גם בגלל שמדובר בסקירה קצרה שאמורה להציג את האפליקציה ולא לתאר לפרטי פרטים את השימוש בה.

במקום זאת אתעכב בקצרה על הדברים שניתן להשיג, ויחסית בקלות, באמצעות השימוש בה: אפשר למשל לחתוך מתוך תמונה אובייקט מסוים כדי להעביר אותו לתמונה אחרת, ועושים זאת בקלות על ידי גרירה של האצבע מסביב לאובייקט כשלפני החיתוך בפועל אפשר לבדוק שוב ואפילו להוסיף עוד מקטע קטן אם מבחינים שהיה פספוס; אפשר לעוות את התמונה ולהקנות לה צורה חדשה, מה שיכול כמובן מאוד לשעשע במקרה שעושים את זה לפנים של בן אדם; אפשר לבצע טשטוש לחלק מהתמונה כדי להפיק אפקט של עומק, וזאת כמובן תוך כדי התמקדות ויצירת ניגודיות לאובייקט שהוא באמת מושא התמונה; ועוד. הרבה מאוד עוד.

ואם זה לא מספיק, לרוב הכלים יש עוד שכבה של כלים פנימיים. מה הכוונה? אם בוחרים כלי ורואים עליו מחוון, לחיצה ארוכה הכלי מציגה כמה מחוונים נוספים הם משתנים כמובן מכלי לכלי וחלקם יש עוד מספר כלים בתוכם, בקיצור מסיבה אמיתית לחובבי צילום שמחפשים לעשות את זה בטלפון שלהם.

הקטלוג של הכלים

הכלים מסודרים לנושאים שונים. כך לדוגמה תחת הכותרת Instant מוצאים כלים שמאפשרים לבצע תיקונים אוטומטיים בתמונה בלי מאמץ מיוחד, כפי שאפשר למצוא בהרבה אפליקציות אחרות, וזה כולל מסננים שונים, וגם כלים מיוחדים לטיפול בצילומי סלפי. תחת Creative מוצאים כלים שונים לבחירת אובייקטים, כולל כלים שמאפשרים לבחור אובייקטים באופן כמעט אוטומטי לחלוטין. יש גם כלים חברתיים שמאפשרים להכין קולאז’ים בקלות או להוסיף טקסטים, ועוד ועוד.

מה שיפה הוא שבכל מקרה , ובכל מצב, אפשר להשוות את מה שעושים באותו רגע לתמונה המקורית, או יותר נכון לתמונה כפי שהיא שהייתה לפני שהופעל עליה הכלי הנוכחי. בכל שלב שמסיימים להפעיל כלי, התמונה נשמרת והיא בעצם הופכת ל-‘תמונה המקורית’ החדשה, אלא אם כמובן בוחרים שלא להפעיל את הכלי המסוים בפועל. בנוסף, קל מאוד לחזור אחורה, וזה אומר שזו אפליקציה שעושה עוד דבר שחשוב במיוחד למתחילים בתחום עיבוד התמונה – היא מזמינה כל אחד להתנסות.

ועוד דבר יפה מאוד באפליקציה הזו הוא שהיא מלווה בכמות גדולה מאוד של סרטונים שמסבירים בדיוק מה לעשות, או יותר נכון מה עושה כל כלי, וכדאי לבדוק את כולם. אחרי שבוחנים אותם מגלים שהיא רחוקה מלהפחיד, ואפילו די קלה להבנה. זה עוד לא אומר כלום לגבי התוצאות, אבל בהחלט נחמד.

בגרסת האנדרואיד שלה האפליקציה עדיין בבטא, אבל בזמן שבדקתי אותה לא צצה ולו תקלה אחת, כך שמהבחינה הזו אפשר להיות בטוחים – אבל אסור לשכוח שלא ממש בדקתי אותה על ערמה של טלפונים וטאבלטים. בנוסף יש פרסומות ואפילו שהן לא ממש נוראיות, תמורת פחות מ-4 שקלים אפשר לרכוש את הגרסה ‘המקצועית’. הגרסה ל-iPhone היא בתשלום בכל מקרה.

בקיצור, אם אתם אוהבים לצלם ולעבד תמונות, מאוד מומלץ לכם לבדוק את האפליקציה הזו.

להורדה לאנדרואיד | להורדה ל-iOS

מבוסס על סקירה שנכתבה במקור עבור פורטל ה-IT של אנשים ומחשבים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.