איך זה Lenovo Y Gaming Armored Backpack? תיק גב למחשב נייד שמפתיע לטובה

מודה ומתוודה: לא חשבתי אי פעם שאשב בשלב כזה  או אחר בחיי מול מסך מחשב כדי לכתוב סקירה על תיק גב לנשיאת מחשב נייד. אף פעם לא חשבתי שזה משהו רלבנטי לכתיבה. זה לא שמדובר במשהו שאין בו כל חשיבות – אין ספק שתיק מחשב, ולא משנה אם סוחבים אותו על הגב או ביד, צריך להיות קודם כל נוח ומתאים לגודל המחשב. אבל מעבר לזה? נו, בכל זאת, זה תיק מחשב. הרי כשהייתי צעיר הרבה יותר לא בדיוק כתבתי על התיקים שנשאתי על גבי לבית הספר, לאוניברסיטה או לכל מקום אחר.

לכן, כשבסוג של הכנת שטח לקראת הצעה לסקירה היחצ”נית שלחה לי סרטון מסוים שמציג את Lenovo Y Gaming Armored Backpack, תיק גב תוצרות לנובו שמיועד לניידי משחקים, המחשבה הראשונה שעברה לי בראש הייתה שזה מאותם רגעים בהם יחצנים תופסים כקרובן אחד מכתבי המחשבים ומחליטים לשגע אותו.

אני גם לא ממש יכול לזכור שהסכמתי, אבל עוד לפני שהספקתי ממש לחשוב אם כן או לא, דפק שליח בדלת והושיט לי את התיק, והדבר הראשון שהוא עשה – עוד לפני שהוצאתי ממנו את כל הניירות – זה לשלוח אותי לסמטת הזיכרונות.

היו זמנים, את אולי זוכרת

היו ימים, ואם תבצעו חישוב מקורב בלבד תבינו שאני כנראה די זקן, בהם היינו אני וחבריי מחפשים תיקים וסלים ענקים שמספיק גדולים כדי להכיל את המחשבים השולחניים שלנו. מחשבים ניידים? למי בכלל היה כסף ולמי בכלל הייתה סיבה? כוננים ניידים? נו, יותר כוננים קשיחים שחוברו לכבלים במחשבים של חברים אחרים ככוכנים משניים זמניים כדי להעתיק תכנים. משחקי רשת? כן, מביאים את כל המחשב, על מקלדתו ועל עכברו ועל מסכו, ויוצרים רשת מקומית כדי לשחק במשחקי הרשת הראשונים – במקרים הטובים לא היינו צריכים לסחוב את מסכי ה-14 אינץ’ פחות או יותר של פעם. ניידות נייחת. לא הכרנו משהו אחר.

ולמה ה-Gaming Armored Backpack של לנובו עשה לי את זה? כי הוא תיק גדול. בעצם, יותר ממה שהוא גדול הוא נראה גדול, והוא גם נולד מתוך הצרכים של דור שחקני המחשב הנוכחיים. הדור הזה כבר מזמן לא סוחב מחשבים נייחים גדולים, כמובן. היום השחקנים המודרניים כבר יכולים להצטייד במחשבים ניידים רבי עוצמה שעושים עבודה לא פחות טובה. ויותר מכך – הם גם סוחבים הרבה דברים אחרים מסביב כשהם יוצאים למפגש משחקים: מקלדת מיוחדת, עכבר ומשטח מיוחדים, וזה עוד לפני שמזכירים לדוגמה ערכת אוזניות וגם דברים שלא ממש קשורים למשחקים אבל כדאי שלא לצאת מהבית בלעדיהם – טלפון עם סוללה ניידת רזרבית הם דוגמה לכך. אם זה לאימון שגם מתיימר להיות מקצועני או למחצה של קבוצת eSports, אז בכלל.

ואם אתם רוצים אמ”לק – הוא התברר בסוף כהפתעה לטובה, ולדעתי, גם לא רק למי שמגדיר את עצמו כשחקן מחשב דווקא, אבל מחפש נוחות. איך הגעתי לשם? בבשביל זה כבר תצטרכו לקרוא.

כמה דברים כלליים

הדבר הבולט ביותר בתיק הגב של לנובו (Lenovo), מעבר לגודל שלו הוא החלק הקדמי שעשוי מפלסטיק קשיח ונושא את סמל מותג המשחקים של החברה – מעין Y אדומה גדולה שחרוטה לעומק. הפלסטיק הזה מספק הגנה ישירה לתא הקדמי של התיק והוא כמובן מגן מחבטות בלתי רצוניות שיכולות להיגרם כשנושאים את התיק על הגב, אבל גם מאותן חבטות שיכול התיק לספוג ברגע שמורידים אותו בחוסר תשומת לב מהגב, ישירות אל הרצפה או בחבטה אל כסא סמוך.

גם לצד השני, בגב עצמו, יש מראה מיוחד משהו. לאורך הגב, משני הצדדים ובחלק התחתון, יש בליטות גדולות שצבועות – איך לא – בצבע אדום. בלנובו מכנים את התצורה הזו ‘שלד חיצוני’ (Exoskeleton) ומבט קצר יכול להבין מה גרם להם להתשמש בביטוי ציורי שכזה. מה שהבליטות עושות בועל זה לאפשר מעבר אוויר במקומות שאין בליטות כדי להפחית הזעה, כשגם הבליטות עצמן, כלומר השלד, מיוצרות מחומר שעמיד בכל תנאי מזג האוויר.

התיק שוקל כ-1.35 ק”ג, וזה לא מעט אבל גם לא הרבה במיוחד עבר תיק שמידותיו הן 505 מ”מ לגובה, 360 מ”מ לרוחב ו-180 מ”מ לעומק. ועד כמה זה גדול? אפשר להכניס לתא הראשי האחורי מחשב משחקים מסיבי עם מסך בגודל 17.3 אינץ’, לשים בכיס שלפניו את הספק שלו, ולסגור את הרוכסן של התא בקלות, ואז להכניס בתא שלפניו עוד מחשב אחד עם מסך 15 אינץ’ או פחות, וגם אז לא להיתקל בבעיה – כלומר כל עוד יש כוח לשאת על הגב הרבה מאוד קילוגרמים, לא בכמו בטירונות קרבית, אבל עדיין כבד מאוד, והרבה יותר נוח.

הגב הפנימי של התא הראשי, בספירה מהגב קדימה, הוא בצבע אדום משחקים מובהק והוא עטור בועות גומי מעיכות שמספקות הגנה למחשב שמונח מלפניו או כל דבר אחר שבוחרים לשים שם.

זה הכל רק משחק של כיסים

אחרי כמה ‘יציאות לשטח’ עם ה-Gaming Armored Backpack התברר לי שהוא גם יכול לספק שעשוע קל וחביב. קודם כל, כמו כל דבר יוצא דופן, הבדיקה הראשונה הייתה בדיקת הוואו, והוא נחל הצלחה לא קטנה בקרב אלו שנשאלו ורגילים לסחוב על גבם מחשב יחד עם תוספות. לא בגלל המראה, אלא בגלל כמות התאים והכיסים שהוא מציע.

וכמה כיסים יש למחשב? זה היה המשחק העיקרי בו שיחקתי יחד עם אלו שבחנו את התיק מקרוב, כולל ספירה מדוקדקת יחד עם ילדתי לקראת כתיבת הסקירה בפועל.

לפי המפרט יש לתיק שלושה תאים ראשיים שמציעים בסך הכל 16 כיסים. לא היה אחד שבדק את התיק ומצא את כולם, כולל כותב שורות אלו שרק לקראת הכתיבה ממש זיהה את ה-14 עם עזרה ואת ה-15 וה-16 עם לא מעט שכנוע עצמי שכנראה לכך התכוונה החברה – והסברים ותיאורים יבואו כמובן מיד.

בתא האחורי, הראשי אם תרצו, יש כיס אחד יחסית גדול פתוח. בתא המרכזי, בצד הקרוב לתא הראשי יש כיס אחד גדול שבחלק התחתון החיצוני שלו יש עוד שני כיסים קטנים יותר ושווים בגודלם. מולם יש שני שנמתחים לכל רוחב התא כשהעליון פתוח לחלוטין והתחתון עם רוכסן סגירה. בתא הזה יש גם רצועה לקשירת אוזניות. כן, גם היא בצבע אדום כמובן.

בתא השלישי, הקדמי ביותר שמוגן בפלסטיק הקשיח המתואר מוקדם יותר, יש מאחור תא אחד גדול פתוח מניילון שלפניו שלושה תאים קטנים שווים בגודלם ומתוחים שמתאימים, בין השאר, לטלפונים וסוללות ניידות למכשירים הניידים הללו. בצד הפנימי השני יש עוד שני כיסים.

הגעתם ל-12? גם אני. איפה עוד ארבעה? שניים נוספים קל יחסית למצוא מבחוץ. אחד מצד שמאל עם רוכסן שפתיחתו חושפת רשת שאפשר להניח בה בקבוק מים. תא אחד נמצא מאחור ממש בגב למטה לכל הרוחב, עם רוכסן גדול שמטרתו כנראה לשמור דברים צמוד לגב כך שיהיה קשה להגיע אליהם כשהתיק בנשיאה מלאה.

אבל איפה עוד שניים? זהו, שכיסים ממש, עם כל הניסיונות וגם אחרי מספר אנשים שביצעו חיפוש, לא ממש נמצאו. מה שכן הצלחתי למצוא, וזה כאמור האילוץ המוזכר לעיל נמצא בחלק העליון של הרצועות כלולאות מוגדרות ותפורות שאפשר להניח דרכן מגבת קטנה. טוב מאולץ כבר אמרתי, ואם מישהו ימצא את כיסים אחרים אשמח מאוד לתקן ולעדכן.

אז איך זה בעבודה?

טוב אין צורך כמובן לספר שאפשר להתאים את הרצועות יחסית בקלות, זה אפילו ברור מאליו גם בתיקי הגב הפשוטים ביותר שקיימים בשוק. מה שכן אפשר לספק שהרצועות רחבות ומרופדות היטב כדי לאפשר לשאת בנוחות גם משקל יחסית גבוה. ביניהן יש גם רצועה קטנה שאפשר לסגור ולמתוח כדי למנוע החלקה של אחת הרצועות הגדולות מהכתף.

בין הרצועות, ממש למעלה, יש גם ידית אחיזה נוחה שמתאימה גם ליד גדולה ומאפשרת לשאת את המחשב באותם רגעים בהם אי אפשר לשים אותו על הגב. בנוסף, כשהוא ריק או מלא לחלוטין, התיק שומר על הצורה המקורית שלו ואפשר להניח אותו על הרצפה בעמידה מלאה בלי שיאבד שיווי משקל, והוא יכול להחזיק מעמד ולא ליפול על גבו או על חלקו הקדמי גם אם במקרה הוא מקבל מכה.

כמות הדברים שאפשר להכניס לתיק הזה, כפי שבטח כבר ניתן היה להבין עד כאן, היא פשוט מרשימה. לצורך הבדיקה נשאתי בתוכו שני מחשבים, וגם שני טלפונים, ועוד כמה אביזרים שונים כמו עכברים וסוללות ניידות. המשקל של המחשבים כמובן בא לידי ביטוי, אבל לא הורגשה אי נוחות מעבר לכך. אמנם המרחק לא היה גדול, מהחנייה ועד לאולם הכנסים ובחזרה שלוש פעמים, אבל אף תיק גב למחשבים לא מיועד להיסחב על הגב שעות ארוכות בסופו של דבר.

ובשורה התחתונה

המחיר של Lenovo Y Gaming Armored Backpack עומד על כ-280 שקלים נכון להיום. לא זול, אבל גם לא יותר מדי יקר לאור מה שהוא מציע, ואם בוחנים זאת במבט של תמורה לכסף, התמורה טובה בהחלט.

האם הוא מתאים לכל אחד? ברור שלא. הוא קודם כל מיועד למי שנושא עמו על הגב ניידי משחקים גדולים. הוא ממש לא מתאים למי שבסך הכל נושא עימו מחשב עם מסך בגודל יחסית קטן וכמה כרטיסי ביקור, כי הוא גדול וכבד מדי לצרכים הללו.

אבל מי שכן סוחב עימו חצי משרד או חצי בית על הגב יחד עם המחשב, יעשה את זה בנוחות עם תיק הגב הזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.