הצצה ראשונה אל Poco Launcher – למה ומדוע

אם אתם מתעניינים ולו קצת בשוק הטלפונים החכמים, ובמיוחד אם אתם חובבי שאומי (Xiaomi), קשה להאמין שלא נתקלתם בסיפורים על המותג החדש שהשיקה החברה וזכה לכינוי Poco. על הסיבות האפשרויות שהובילו את שאומי לצאת אל העולם עם מותג חדש תוכלו לקרוא כאן. מה שקצת הסתתר בהתחלה באותיות הקטנות הוא שהמותג החדש הזה יגיע עם ממשק משלו שייקרא Poco Launcher אבל גם זכה, ובצדק, לכינוי MIUI for Poco.

המשגר אמנם מיועד למכשירי ה-Poco אבל מי שממהר יכול לבדוק אותו גם בטלפון ‘רגיל’ של שאומי. אין כל התחייבות לגבי רשימת המכשירים המלאה בה ניתן להתקין את הבטא של Poco Launcher, אבל כנראה שאפשר בכל מכשירי הדור הנוכחי ואפילו אחד אחורה. 

אבל אין כל התחייבות מכיוון שמדובר בבטא ראשונית למדי. הגרסה הראשונה שכלל הציבור יכול לשים עליה יד היא גרסה 0.1.5 והיא כמובן זמינה כקובץ APK – מה שאומר שיש לנקוט במשנה זהירות ולקבל החלטה מודעת לפני שמתקינים אותה.

כמו כן ההתקנה של Poco Launcher מבצעת מעין ‘עדכון’ לממשק הנוכחי של MIUI ולא כקובץ מפרד לצידה. אל תדאגו, אפשר לחזור אחרי שמסיימים לשחק קצת.

אז היא הותקנה על Mi Max 2, והנה התרשמות ממש ראשונית על ההבדלים הדקים בין MIUI for MI לבין MIUI for Poco, אם תרצו.

ההבדל העיקרי – מגירת אפליקציות

עמוד הבית הראשי של המכשיר, לאחר ההתקנה, רואים למטה את ההבדל העיקרי בין שתי הגרסאות של MIUI – החץ הקטן הזה שמצביע למעלה אכן רומז על קיומה של מגירת האפליקציות המוכרת ממקומות אחרים ולא ממש מ-MIUI בדורות האחרונים שלו לפחות.

עוד רגע ותגיעו אל התייחסות מלאה למגירת האפליקציות הזו, אבל לפני כן כמה נקודות לגבי התצוגה הכללית.

הערה כללית: Poco Launcher הותקן על מכשיר עם גרסת MIUI רגילה וזה אומר כמובן שהאפליקציות די מפוזרות על פני לא מעט עמודים. ייתכן שבמכשיר חדש מסכי הבית יהיו נקיים יותר וניתן יהיה לבחור האם בעת התקנה ליצור קצר דרך לאפליקציה במסך הבית או לא. אבל זה מצב נתון. במצב הנתון הזה יש הרגשה שהצלמיות של האפליקציות בגרסת ה-MIUI למכשירי ה-Poco מעט קטנות ועדינות יותר מאשר בגרסת ה-MIUI הרגילה ויש יותר ריווח.

לאן נעלמו הנקודות למטה שמסמנות את עמודי הבית? הן לא נעלמו. ברגע שמבצעים משיכה שמאלה או ימינה כדי לעבור בין העמודים, הנקודות צצות לרגע במקום המשולש למטה עם אנימציה קטנה של הבהוב הנקודה הרלוונטית, והמשולש חוזר למקומו כדי להזכיר שיש מגירת אפליקציות למטה.

לחיצה ארוכה במקום ריק במסך פותחת את מסך ההגדרות המיידיות שדומה לחלוטין לזה של ממשק ה-MIUI הרגיל אבל שלושת כפתורי האפשרויות למטה שקופים לעומת כפתורים לבנים כברירת מחדל בגרסה הרגילה.

כמו כן לחיצה ארוכה על אפליקציה פותחת תפריט רגיש להקשר, אבל זה לא עובד מושלם עדיין ויש בעיות יישור – עברית שפה קשה ובמיוחד בבטא ראשונית – וגם לא כל התפריטים מלאים כפי שניתן היה לצפות. הלחיצה הימנית לפתיחת תפריט מהיר עובדת בעיקרון גם במגירת האפליקציות, אבל גם כאן הדרך עוד ארוכה עד שאפשר יהיה לומר שהמצב משביע רצון.

מגירות האפליקציות של Poco Launcher

אומרים שאם רואים מגירות אפליקציות אחת אין אחרת שממש יכולה להפתיע, וכנראה שזה גם נכון במקרה של Poco Launcher, ובכל זאת יש בה משהו.

קודם כל כרגיל למעלה, מעל הקו המפריד, נמצאות האפליקציות שנמצאות לאחרונה בשימוש יותר מאחרות. מכיוון שכאן מדובר בהתקנה חדשה, המערכת עוד לא ממש למדה זאת, כך שקשה לדעת אם זה אכן עובד היטב או לא.

מה שרואים למטה היא שורת חיפוש שמוקדשת לאפליקציות. מספיק לכתוב אות אחת כדי לראות מיד, אבל ממש מיד, את האפליקציות המתאימות. מצד שני אם לא מוצאים או לוחצים על צלמית החיפוש אפשר לבחור האם לחפש ברשת עצמה או בחנות האפליקציות של שאומי – אולי בעתיד אפשר יהיה לחפש במקום זאת ב-Google Play? אשרי המאמין.

מה אמור להיות כאן ולא עובד? לפי הידוע ב-Poco Launcher מגירת האפליקציות תאפשר קיבוץ של אפליקציות לפי קטגוריות. איך זה עובד? הציצו לסקירה על Smart Launcher 5 כדי לקבל דוגמית קטנה. ניתן יהיה גם להסתיר אפליקציות לפי בחירה, לקבץ אפליקציות לפי צבע הצלמיות, לקבל הצעות לאפליקציות חדשות ועוד. אבל כאמור זה אמור. בגרסה הזו, לפחות במכשיר הנבדק, זה עדיין לא עובד כי אין בכלל גישה בתפריט ההגדרות של המכשיר להגדרת ‘מסך הבית ואחרונים’.

תודה הבנו, איך חוזרים ל-MIUI הרגיל?

כאן, זהו פחות או יותר מה שיש להראות כרגע בחזית של Poco Launcher. עוד רחוק מלהיות מושלם כמובן בבטא מוקדמת כזו.

אז איך חוזרים? בוחרים בהגדרות את האפשרות ‘יישומים מותקנים’. במסך ‘ניהול יישומים’ מחפשים את System Launcher. בעמוד האפליקציה לוחצים על ‘הסר את התקנת העדכון’. חוזרים לעמוד הבית מחכים שתיים שלוש שניות – בדיוק כמו במעבר אל Poco Launcher – והכל חוזר לקדמותו. 

מאין מורידים את Poco Launcher?

תרשו שוב להזהיר מפני הורדה והתקנה של קובץ APK. אם אתם רוצים להוריד, האחריות כולה עליכם. כמו כן אל תשכחו שצריך לאפשר למכשיר לבצע התקנות של קבצים ממקורות חיצוניים שאינם Google Play.

אם אתם חברים בפורום של MIUI לחצו כאן ובסוף הכתבה תמצאו את הקישור להורדה.  אפשרות אחרת היא מהקישור הזה, כל עוד הוא פעיל.

והכי חשוב? מה דעכתם? האם שאומי עושה נכון שהיא מציעה ממשק חדש עבור המותג החדש שלה? זה חיוני או יגרום לבלבול?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.