לשימוש תפעולי: POCO Launcher 2.0 – המשגר קל המשקל של שאומי שזמין כבר לכולם

כששאומי (Xiaomi) הכריזה על – ואחר כך גם השיקה כמובן – Pocophone F1 בניסיון להביא לשוק עוצמת טלפוניה משורת הדגל במחיר של שוק ביניים, היא צירפה אליו גם מעין גרסה חדשה של ממשק ה-MIUI שלה שקיבל מייד את הכינוי POCO Launcher.

בינתיים עברו מאוד מים בנהר השוק הטלפונים, המותג Pocophone כבר כנראה עבר מהעולם לטובת החיזוק של המותג Redmi, אבל את המשגר בשאומי החליטו לא לקבור אלא ההפך – מעכשיו הוא נחלת הכלל שכל אחד יכול להורידו מחנות האפליקציות של גוגל (Google), להתקינו ולהתנסות בו.

יש אומרים שזה מוכיח שבשאומי כן חשבו על Pocophone F2, ולכן הכינו עבורו ממשק משודרג משהו, אבל לצורך העניין זה לא ממש משנה.

אז מה ההבדל הגדול בין MIUI ל-POCO? בדיוק כמו בגרסה הראשונה זה בא לידי ביטוי בעמוד הבית הראשי של המכשיר. לאחר ההתקנה מוצג למטה, מעל שורת הצלמיות העיקריות של המכשיר, החץ הקטן הזה שמצביע על קיומה של מגירת אפליקציות וזאת לעומת פיזור האפליקציות על פני מסכי הבית ב-MIUI.

מה שמקבלים לאחר ההתקנה, כברירת מחדל, הוא בערך מסך בית וחצי. בבדיקה של המשגר ב-Mi Max 3 שלי הופיעו אחרי ההתקנה כל אך ורק צלמיות של האפליקציות של שאומי בדף וחצי הזה, שאחת מהן חדשה: עם צלמית שנראית כמו רקטה צהובה ועם ציון של אחוזים מתחת, מדובר בקיצור דרך לניקוי מהיר של משאבי הטלפון. גם בבדיקה ב-Cubot X19 של ביתי כל מה שנותר במסכי הבית, פחות או יותר, היו הצלמיות של האפליקציות העיקריות שהגיעו עם המכשיר, רק עם תוספת קטנה – צלמית שמובילה ישירות להגדרות של POCO Launcher, בלי צורך באחת משתי השיטות שיוזכרו מייד.

במקרה של המכשיר המסוים מבית שאומי, הגישה להגדרות של המשגר מתבצעת באחת משתי דרכים: לחיצה ארוכה על מקום ריק בדף הבית, לחיצה על הגדרות ובחירת האפשרות עוד, או לחלופין, פתיחת מגירת האפליקציות, ולחיצה על צלמית התפריט בסרגל העליון – והדבר הראשון שהוא מציע לאחר ההרצה, איך לא, זה להפוך אותו למשגר ברירת המחדל ויש גם הסברון איך לעשות את זה.

אלו הגדרות אפשר לבחור

 

מעבר לבחירת מספר הצלמיות שיהיו בכל שורה בתצוגה בדף הבית, כשמספר השורות נגזר ממספר הצלמיות ניתן תחת ‘התאם פריסה’ גם לקבוע את גודל הצלמיות, ויש חמישה גדלים אפשריים מ-XS ועד XL, והשינוי על המחוונים מספק תצוגה מקדימה מיידית עוד לפני שלוחצים על הכפתור ‘החלה’.

דבר חדש שניתן לבחור הוא להציג את הרקע של עמוד הבית גם במגירת האפליקציות, כשניתן לבחור עד כמה ‘המגרה’ תהיה שקופה ועד כמה מתמונת הרקע ניתן יהיה לראות. מעבר לכך אפשר לקבוע שהמשגר ישתמש ברקע מואר או כהה, או בהתאם להגדרה בה משתמשים בכל המערכת.

מעכשיו גם אפשר לבחור בקלות רבה ביותר איזה ערכת אפליקציות תהיה פעילה בכל השימוש בטלפון. אפשר להתקין כמה חבילות של צלמיות שרוצים, ובדף ‘חבילת צלמיות’ פשוט לבחור את החבילה המתאימה באותו רגע ושוב, כמו במקרה של הגדרת פריסת עמוד הבית, אפשר לבחון את השינויים לפני שלוחצים על ‘החלה’.

עוד הגדרה שאפשר לבחור היא כיצד להציג את תגי ההתרעות על אפליקציות תומכות – האם להשתמש בעיגול בצבע מוגדר כברירת מחדל לכל אפליקציה כדי להבין יש שהתראות חדשות שטרם נקראו, או האם להציג עבור כולן עיגול אדום עם מספר שמראה את כמות ההתרעות לקריאה.

דרכים למיון אפליקציות

אחד הדברים שלא עבדו עבורי בגרסה הראשונה של POCO Launcher היה חלוקה של האפליקציות לפי קטגוריות. כעת זה עובד, ואפשר להזיז את המסך שמאלה וימינה כדי לעבור בין הקטגוריות השונות כדי לראות אלו אפליקציות המערכת הקצתה עבור כל קטגוריה באופן אוטומטי. אפשר בהגדרות לבחור להסתיר חלק מהקטגוריות, אפשר לשנות את סדר התצוגה שלהן, אבל אי אפשר להוסיף קטגוריות עצמאיות וגם לא הבנתי איך אפשר לשנות, אם בכלל, את הקטגוריה עבור האפליקציות השונות באופן ידני.

בכל מקרה ניתן לבטל את המיון לפי אפליקציות בדיוק כמו שניתן לבטל את ‘הצעות ליישומים’, שתי השורות העליונות במגירה שמציגות בהתחלת השימוש את האפליקציות האחרונות שהיו בשימוש ועם הזמן ועם קצת לימוד מכונה את האפליקציות שנמצאות בשימוש השכיח ביותר.

יש עוד דרך נחמדה למיין את האפליקציות וזה לפי הצבע השולט שלהן. אם בוחרים בכך אפשר בסרגל התחתון במגירה ללחוץ על אחד הצבעים המוצגים כדי להציג את כל האפליקציות שמקושרות אליו. זה שימושי אולי עבור מי שכבר זוכר היטב את הצלמיות השימושיות שלו, וזו בסופו של דבר עוד דרך למצוא מהר אפליקציה שצריך.

חיפושים ב-POCO Launcher

הבחירה האם למיין אפליקציות גם לפי צבעים, שבאה לידי ביטוי בסרגל התחתון, באה על חשבון שדה החיפוש. הוא לא נעלם, הוא פשוט הופך לצלמית קטנה שיש ללחוץ עליה אם רוצים למצוא אפליקציה לפי שמה. כאן גם מוצאים עוד שינוי קטן.

בגרסה המקורית השימוש בחיפוש במגירת האפליקציות הציג את האפליקציות שכבר מותקנות אבל גם אפשרות לבצע חיפוש בחנות של שאומי. כעת, שהמשגר זמין לכולם ב-Google Play, גם החיפוש מציע את האפשרות לאתר אפליקציה מתאימה בחנות של גוגל, וטוב שכך.

וכמה מילים אחרונות

ההתאמה לעברית של האפליקציה מצוינת, והכל עובד היטב בתפעול השוטף מהבחינה הזו, כולל התפריטים הרגישים להקשר שמופיעים בעת לחיצה ארוכה על האפליקציות השונות, ולא משנה היכן. האפליקציה גם עובדת מהר מאוד, ויש הרגשה שהיא משתמשת היטב במשאבים של הטלפונים בהם בדקתי, מבלי להעיק יותר מדי.

כנראה אחרי ההתקנה של POCO Launcher תצטרכו לסדר מחדש את האפליקציות המוצגות בדפי הבית שלכם, כי כפי שהזכרתי לעיל הוא מנקה בהרצה הראשונית את השטח כך שהוא משאיר כמעט אך ורק את האפליקציות המקוריות של המכשיר, אבל אם אתם משתמשים לטווח רחוק, זה כמובן כדאי.

השאלה היחידה היא בעצם איזה סוג של משתמשים אתם: כאלה שאוהבים שהכל על המסך מפוזר על פני דפים רבים, או כאלה שאוהבים מעט דפי בית ושכל האפליקציות יהיו במגירה – אם אתם מהסוג השני אני חושב שתאהבו את POCO Launcher, במיוחד אם אתם משתמשים בטלפון של שאומי ורגילים ל-MIUI.

הוא לא מושלם, אבל הוא קל ויש לו כמה רעיונות מקוריים שעובדים היטב. לחצו כאן אם תרצו להורידו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.