איך זה MoShow? להפוך תמונות לסרטונים קצרים מסוגננים

אם יש דבר אחד בוודאות שאפשר לומר על הדור הנוכחי של הטלפונים החכמים, זה שהם גורמים לנו לצלם הרבה יותר. אולי לא ארחיק לכת ואטען שמדובר למעשה, עבור רבים, יותר במכונה לייצור תמונות מאשר במכשיר לשיחות, אבל אי אפשר להתעלם מהתופעה ומכך שיש כל כך הרבה אתרים שפשוט דוחפים באגרסיביות לצלם תמונות ולהעלות אותן לרשת.

בעבר הלא-ממש רחוק, בו המצלמות הקומפקטיות שלטו בתחום של ייצור התמונות, לא ממש הסתובבנו עם מצלמות צמודות אלינו כל הזמן. אך כעת, בעידן הטלפונים החכמים והמתחכמים, זה קורה וכל אחד כמעט מצלם ומצלם וממשיך לצלם, ומי שלא צילם סלפי אחד ביום יכול להיות שהוא ירגיש שהוא אפילו אולי קצת לא בסדר.

אבל מה עושים עם כל התמונות הללו? בספירה אחרונה אצלי, הממעט יחסית לצלם, נאספו במכשיר שלי וסביבותיו המקוונות למעלה מ-1,200 תמונות, ואין לי בכלל ספק שמדובר בכמות קטנה למדי ביחס לרבים מאלו שקוראים עכשיו את השורות הללו – וטוב, גם כאלה שלא. עזבו את בעיית האחסון שיכולה להוביל למצב בו גם 64 גיגה-בייט זיכרון במכשיר מודרני אינם מספיקים כדי לשמור את כל התמונות שמצלמים. מה עושים עם התמונות בפועל מעבר לשמירתן?

אז פעם אחת שלחנו למשפחה בווטסאפ (WhatsApp), ועוד כמה תמונות מעלים לחשבון בפייסבוק (Facebook) וכמה באינסטגרם (Instagram) ועוד כמה רשתות חברתיות כאלו או אחרות. ואז מה? מוחקים? ברור שלא.

MoShow מקנה לתמונות עוד חיים

אז באה חברה בשם פיקאדליק (Picadelic) ואמרה לעצמה: רגע יש לי רעיון איך לגרום לאנשים לעשות שימוש חוזר בתמונות שהם צברו לעייפה במכשירים שלהם: בואו נהפוך אותן למצגות יפות עם מעברים יפים, נהפוך אותן לסרטונים קצרים מרתקים, צבעוניים, מושכים ואפילו גם קצת אולי מרגשים.

לא מקורי? ברור שלא. אבל מה שיצא לפיקאדליק מתחת לידיים זה בדיוק למה שהם כיוונו בחלק השני של השם שלהם – דליקטס של אפליקציה, אם כי השם שבחרו עבורה אולי היה יכול להיות קצת יותר טוב. אז קוראים לה MoShow, מעין קיצור של Movie Showing והיא קלה מאוד לשימוש ומורכבת כאחד, ואם אתם מחפשים מה לעשות בסוף השבוע הקרוב שהולך כנראה להיות מאוד רטוב, היא תתאים לכם מאוד.

אז העיקרון כבר מובן – MoShow רוצה שתחברו תמונות שמורות לכדי מצגת יפה. אנחנו בדקנו את גרסת החינם של האפליקציה, כשגרסת ה-VIP, כפי שהיא מכונה, עולה 59 שקלים נכון לעכשיו, וזה אומר שהיא מוגבלת במספר התמונות שאפשר לשלב – אבל זו לא ממש בעיה ומיד תבינו למה – וכן מספר סגנונות הסרטים בהם ניתן להשתמש, ולמרות שאפשר לבדוק את כולם, ניתן לשמור ולהפיץ רק סרטים שמכינים בעזרת סגנונות מותרים.

ולמה המיני הקדמה הזו באמצע? מיד.

ובכן עמוד הבית מציג את הסגנון המומלץ ליום הנוכחי ולידו למטה יש כפתור פלוס וכפתור דיוקן אישי. בואו נקפוץ רגע לצלמית של האיש – לחיצה עליו מציגה את כל הסרטונים/מצגות שהכנתם עם אפשרות לערוך את המצגת עצמה (להוסיף לה תמונות, לדוגמה) ועל כל מיני פרטים מסביב כמו שם וכדומה, וכן כמובן גם אפשרות לשיתוף.

ייצור של מצגת חדשה מתחיל בבחירת התמונות שרוצים לשלב. למעלה יש תפריט נפתח שמאפשר לבחור מאין לקחת את התמונות. ברירת המחדל היא הגלריה שבטלפון, אבל באותה מידה אפשר לבחור תיקיות של אפליקציות מסוימות או לבחור ב-Google Photos שייתכן ושומרת תמונות גם ממכשירים אחרים לדוגמה.

כשהמסיבה היא סוג של יצירתיות

זוכרים שאמרתי לעיל שלא ממש מדובר בבעיה? ובכן, אחת “הבעיות” של האפליקציה הזו היא הזמן שלוקח ליצור סרטון, וכמובן בסופו של דבר גם להעלות אותו לרשת. ככל שבוחרים יותר תמונות כך סרטון המצגת גדול יותר, כבד יותר, ולוקח יותר זמן לייצר אותו – ומניסיון תבינו מהר שיותר מ-7-8 תמונות זה כבר יכול להיות ממש ממש לאט. למה? כי מעבר לתמונות עצמן יש אפקטים ויש גם אפשרות לבחור מוזיקה.

לאחר שמסיימים לבחור תמונות, בוחרים סגנון למצגת. פה המקום לשים לב בגרסת החינם – סגנונות שמסומנים בכתר קטן, הסימן של פיקאדליק ל-VIP לא ניתנים לשמירה. סגנון שלא מסומן בכלום אין בעיה, ואילו סגנון עם שעון ירוק קטן בפינה, זה סגנון חינמי באופן זמני. בחירת סגנון מציגה מיד את התוצאה בחלק עליון של המסך, כולל מוזיקת ברירת המחדל.

הדרך הקלה ליציאה ולשיתוף היא ללחוץ על הכפתור Save בפינה בימנית העליונה ולעבור לצעדים הסופיים. הדרך המורכבת, הארוכה יותר והמעניינת יותר היא להיכנס לעריכה. בעריכה מאפשר לבחור את המוזיקה שרוצים שתלווה את הסרטון, אבל רק ממה שהחברה מציעה באפליקציה, וזה קצת חבל כי בסופו של דבר כן מרגישים שחסר קצת משהו – אבל ייתכן שמדובר גם בבעיית זכויות יוצרים בתוצאה הסופית שמופצת.

אבל העריכה המעניינת יותר מסתתרת מתחת לכפתור הרשימה: אפשר להכפיל תמונות, אפשר לסדר את התמונות בסדר המועדף, אפשר לתת כותרת לכל תמונה (לא יוצא מדהים בעברית, כנראה בעיה של גופנים), ואפשר גם לבחור להוסיף עוד תמונות. הכל פשוט, הכל נגיש והכל מאפשר ליצור יצירות של ממש.

רק יש לי בקשה, אל תכעסו עלי אם זה MoShow הולכת לשרוף לכם יותר מכמה דקות בסוף השבוע הקרוב ויותר מכך. ספרו. גם להם.

להורדה מ-AppStore | להורדה מ-Google Play

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.