המרצת פתיחה: Leagoo Kiicaa Mix נשלף מהקופסה

אחד ההיבטים של 2017, מבחינת שוק הטלפונים לפחות, היה האימוץ המהיר של אלמנטים מסומים מהשוק הגבוה אל השוק הממש נמוך. כפי שניתן היה ללמוד מסיכומי השנה אחת המגמות הבולטות הייתה המסכים דלי המסגרת, כשהסגנון בו מקדימה שלושה צדדים כמעט נקיים לחלוטין תופס היטב. מדובר כזכור בעיצוב שהקנתה לעולם שיאומי (Xiaomi) עם ה-Mi Mix, ו-Kiicaa Mix של ליאגו (Leagoo) מביא לידי ביטוי היטב את האימוץ של העיצוב הזה.

למרות שמו מדובר במכשיר שהגיע לשוק לפני מספק חודשים בודדים בלבד. כפי שאפשר לראות מהתמונות יש הבדל מאוד משמעותי בינו לבין ה-Mi Mix 2, ממשיך הדרך של המכשיר המוזכר לעיל, והוא הכפתור מקדימה בתחתית. הוא אמנם מזכיר כפתור בית רגיל, אבל הוא למעשה משמש כחיישן טביעות אצבע בלבד. המצלמה נמצאת מצד שמאל בקצה התחתון, וגם במקרה הזה, כדי לצלם סלפי יש לסובב את המכשיר. כלומר, כדאי לסובב את המכשיר.

Kiicaa Mix הוא מכשיר זול שניתן לרכישה בקצת יותר מ-100 דולרים בחנויות ברשת, ולפעמים אפילו בכמה סנטים פחות, אבל עם זאת ניכרת השקעה יחסית גבוהה בעיצוב שחטף הוא דק יחסית, הוא קטן מידות למרות שהמסך שלו הוא בגודל 5.5 אינץ’ סטנדרטי, כלומר ביחס היבט של 16:9, והוא נעים להחזקה ביד ולשימוש. אני אוהב פחות, באופן אישי, את עבודה שמכלול המצלמות מאחור בולט בצורה כזו, אבל זה לא דבר שמייחד את המכשיר הזה.

המכשיר מגיע עם מחבר USB Type-C, מה שאולי מרמז על טעינה מהירה, אבל אין תמיכה בטעינה מהירה מעבר לזה, כלומר בסגנון QC ברמה כזו או אחרת. מה שכן בליאגו החליטו לפטור את המשתמשים מחיבור ה-2.5 מ”מ לאוזניות, אבל לפחות צירפו לחבילה אוזניות שמתאימות לחיבור ה-USB שיש על הכבל שלהן בקרת עוצמת קול. כמו בקופסאות של הרבה מאוד מכשירים לאחרונה, גם בקופסה של Kiiacaa Mix אפשר למצוא מגן סיליקון לגב המכשיר. למעשה הוא מגיע גם עם זכוכית הגנה אבל היא כבר מודבקת, והיא מדובקת מעל שכבת Gorilla Glass 4.0.

אז מבחינה חיצונית פתיחת הקופסה – שהלוגו של קבוצת הכדורגל טוטנהאם הוטספר, התרנגולים, הקבוצה הלונדונית הידועה מההפריימיר ליג האנגלית שליאגו היא אחת מהספונסרים שלה – מפתיעה קצת לטובה כשזוכרים שמדובר במכשיר זול. איך זה יבוא לידי ביטוי בבחינה עצמה? בקרוב במסך זה.

Leagoo Kiicaa Mix - Device Photos

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.