רק לדבר: Tellur Vox 55 – דיבורית זולה שעושה את העבודה היטב

לאחרונה, משום מה, ניהלתי כמה וכמה שיחות בנושא שבסופו של דבר מתרכז סביב תהייה אחת: מדוע הרוב המכריע של האוזניות האלחוטיות נטולות החוטים לא מספיק טובות בהיבט של ביצוע שיחות טלפון. אין אמנם שמדובר ספק באחד האביזרים הלוהטים ביותר כיום בשוק, לפחות בהיבט של טלפונים חכמים, אבל יש סיבה טובה שדיבוריות כמו ה-Vox 55 של טלור (Tellur) נמצאות על המדף – ו-Vox 55 היא דיבורית שאפשר לומר עליה בהחלט שהיא קלסית.

אפשר לומר אפילו ששוק הדיבוריות עדיין חי ונושם בכלל לא רע. לא כל החברות שמייצרות אוזניות אלחוטיות נטולות חוטים – ובטח שזה עדיף על לכתוב טרו וויירלס – גם מייצרות דיבוריות, אבל יש היצע מכובד למדי, ועכשיו עם ה-Vox 55 הוא גדול יותר גם בארץ.

טלור עצמה היא חברה אירופאית שמציעה אביזרים שונים שקשורים לחיים הדיגיטליים המודרניים בעיצוב מודרני יחסית, הקפדה יחסית גבוהה בגימור ובאיכות החומרים. היא עושה את צעדיה הראשונים בארץ אחרי שזכתה לפופולריות יחסית באירופה בשווקים בעיקר עבור בהם התמורה לכסף היא החשובה ביותר. היא אכן, כפי שמשתמע, מנסה להתחרות מתוך הגוש האירופאי בעשרות אם לא מאות יצרניות סיניות שרובן עלומות שם, ובהתאם לכך תג המחיר של מוצריה בדרך כלל נוח מאוד.

העיצוב של Vox 55

הדיבורית Vox 55 של טלור (Tellur) - עם הקופסה שלה

כאמור המראה הכללי של Vox 55 משדר שמדובר בדיבורית קלסית. העיצוב שלה, איך לומר אפילו קצת מרובע/שמרני: מלבן באורך של 54 מ”מ, ששוקל 11 גרם, שמגיע מהאוזן עד אמצע הלחי פחות או יותר. הצבע של הדיבורית עצמה יותר דומה לאפור כהה מאשר שחור, ויש עליה קווים שנמתחים בכל מיני כיוונים שונים שיוצרים מעין מבוך שמזכיר במידה מסוימת את סמל החברה.

מאחור יש את מחבר ההטענה, ובמחיר של Vox 55 לא הפתיע לגלות שעדיין מדובר ב-microUSB 2.0 בלבד. בקופסה יש כבל הטענה וזהו. למרות שהסיליקון שמשמש להכנסת הדיבורית לאוזן ניתן להחלפה, ולמרות שהוא לפעמים נופל, לא טרחה החברה להוסיף עוד גדלים ואין אפשרות החלפה – למרות שאפשר להשיג כמובן כיסויים כאלה במקומות אחרים, זה מסוג הדברים שצריכים להיות בקופסה של דיבורית, בדיוק כמו שמוצאים אותם בקופסאות של כל האוזניות. טוב, רובן המכריע.

כפתור ההפעלה/כיבוי נמצא מעל ומתחת נמצא כפתור השליטה בעוצמת הקול. רגע, בעצם תלוי כמובן לאיזו אוזן מכניסים אותה. כפתור השליטה עגול ופיזי וממוקם מאחור, וכן יש עוד דבר אחד בולט שהגיע הזמן להתייחס אליו: הקשת המובנית של Vox 55. לא ברור מדוע, אבל בטלור החליטו שעדיף שהיא לא תהיה ניתנת לפירוק. זה מוסיף אמנם היבט של ביטחון שהדיבורית לא תיפול מהאוזן בזמן השימוש, אבל היא קצת מפריעה לפעמים, במיוחד אם רוצים להכניס את הדיבורית במהירות לאוזן כדי לענות שליחה. היא ממוקמת על ציר קטן שמאפשר לחבוש את הדיבורית בקלות באוזן ימין כמו גם באוזן שמאל, כך שבהיבט הזה של השימושיות היא ממש לא מפריעה.

קצת, אבל ממש קצת, טכנולוגיה

הדיבורית Vox 55 של Tellur (טלור) כשהיא על גבה ורואים את הקשת כולה

Vox 55 תומכת בתקן בלוטות’ 4.2, ומתחברת בתדר 2.4 גיגה-הרץ, כשאפשר להשתמש בה ממרחק של עד 10 מטרים. היא מצוידת בדרייבר בגודל של 10 מ”משמספיק לשיחות, אבל לא ממש למוזיקה – לא, בדיוק כמו שאוזניות הן לא דיבוריות טובות בדרך כלל, גם ככל האצבע ההפוך נכון בדיוק באותה מידה. הן מציעות זמן המתנה של 120 שעות לפי הנתונים שטלור מפרסמת, עם זמן טעינה שחל שעתיים לערך.

בחברה העריכו כי זמן השיחה של הדיבורית הוא ארבע שעות, ובמהלך הבדיקות התברר שזה פחות או יותר מה שמקבלים. עבור הרוב המכריע של המשתמשים זה יותר ממספיק ליום בעבודה, גם אם נתקעים בפקקים למשך יותר משעה בדרך למקום שמספק את הפרנסה.

Vox 55 ניתנות לצימוד לשני טלפונים בו זמנית, וזה יכול להיות שימושי במיוחד למי שלמרות סצנת ה-BOYD אוהב להפריד בין הטלפון של העבודה לפרטי. אחרי שמצמדים את האוזניות הללו למכשיר הראשון, מכבים אותן, נכנסים לתפריט הבלוטות’ במכשיר השני, ומדליקים אותה שוב. זהו פחו או יותר.

רק צריך מאותו רגע לזכור שבלחיצה על הכפתור הראשי עונים לשיחה ולא משנה מאיזה טלפון היא נכנסת. יש אפשרות אפילו לקיים שיחת ועידה באמצעות שני המכשירים. עם זאת, כשרוצים לבצע שיחה חוזרת זה יקרה מהטלפון האחרון ממנו בוצעה התקשרות – וזה משהו שכנראה ממש לא כדאי לשכוח במקרה שמחזיקים שני טלפונים שאחד משמש למטרה זו והשני לאחר.

Vox 55: שימושיות ומסקנות

Vox 55 של טלור (Tellur) על הצד

הצימוד של Vox 55 קל וזה בדיוק מה שרוצים כנרה מכל אוזניה אלחוטית עלי אדמות – ולא משנה מה הייעוד שלה. יש כמה דרכים לעשות זאת, אבל הכי פשוטה היא פשוט לכבות ולהדליק אותה ותוך שנייה או שתיים לאשר את ההודעה בטלפון. לאחר מכן מספיקה כמובן רק הדלקה שלה.

כפי שהזכרתי לעיל ברמיזה, המשקל שלה מהצורה מאפשרים לעבוד אתה לאורך יום שלם בלי בעיה כלשהי, בעיקר לא של נוחות, ועוד יותר לא בגלל המשקל. הבעיה היא שצריך להכניס אותה נכון לאוזן, וזה תהליך שזקוק קצת לתרגול. מצד אחד יש לכוון את כיסוי הסיליקון של האוזניה כך שיישב בנוחות, ומצד שני צריך לכוון את הקשת המובנית אל מעל האוזן. כן, לוקח קצת זמן להתרגל, ועוד יותר לבצע את זה מהר.

הדבר הכי חשוב כמובן היא איכות השיחה – לא העיצוב ולא שאר הדברים, שהופכים בעצם לרלוונטיים . רק אם האיכות תקינה. אז היא תקינה: בשימוש בתוך בית, במשרד הומה אנשים, נהיגה בעם חלון פתוח ואפילו בעת טיול עם הכלב ברחוב עמוס תנועה השיחות התנהלו ללא בעיה מיוחד – כי הדיבורית המסוימת הזו מכילה טכנולוגיה מסוימת של הנחתת רעשי רקע, ולפי התגובות של הצד השני היא עובדת די טוב.

איכות השמע המקומי סבירה. יש אמנם דיבוריות שהאוזניה שלהן מספקת עוצמה יותר גבוהה, אבל היא היא מספקת לביצוע שחות וכאמור גם בתנאי חוץ. ובכל מקרה היא ניתנת כזכור לכיוון בעזרת שני כפתורי השליטה בעוצמת השמע.

ובשורה התחתונה זו דיבורית שעושה את העבודה המוטלת עליה בלי יותר מדי חוכמות. המחיר של Vox 55 הוא כנראה האטרקציה שלה: היא עולה 85 שקלים. אז נכון שכנראה אפשר למצוא בשוק דיבוריות טובות ממנה, אבל לא בצמורה לכסף שהיא מציעה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.