איך זה Volume Scheduler? אפליקציה שתעשה לכם סדר בצלצולים ובהתראות

עם יד על הלב, כמה מכם מוכנים לאבד שיחות? כלומר, אלא אם אתם בסיטואציה שלא מאפשרת לכם לענות לטלפון, כמה מכם מסוגלים לשמוע את הטלפון שלהם מצלצל או משמיע צליל כלשהו של הודעה ויכולים להימנע מלשלוח אליו יד כדי לבדוק מי זה?

אלה שכן שמסוגלים להימנע מכך, מהתגובה הכמעט-אינסטינקטיבית הזו, הם יחידי סגולה. הרי רובנו, אם היד שלכם עדיין בסביבות הלב, אפילו בודקים אם יש הודעה או משהו אחר אם עובר זמן מה ולא שומעים אף צפצוף.

לפעמים זה גם מוצדק. למשל אם אתם מחכים לתשובה מאוד חשובה להצעת מחיר ששלחתם. אם אתם מחכים לטלפון שיאמר לכם אם התקבלתם לעבודה חדשה. אם אתם מחכים להודעה האם זכיתם במכרז. כן, לא חסר סיבות עסקיות להושטת יד מיידית לטלפון עם כל רעש שהוא עושה, ולא פחות מכך גם לא חסרות סיביות פרטיות – רגע אז דורון התקשרה או לא?

הבעיה היא שיש הרבה מאוד אירועים בחיים שלנו שצלצול פתאומי יכול לגרום לכם להרגיש קצת, ואפילו יותר, לא נעים: באמצע הצגה בתאטרון, במיוחד אחרי שאחד השחקנים הראשיים עולה על הבמה לפני ההצגה ומבקש להשתיק את הטלפונים, באמצע פגישה רבת משתתפים בעבודה, ואני בטוח שאתם יכולים למצוא עוד כמה תרחישים אחרים בקלות, וזה עוד לפני שזוכרים שאנחנו עם שמרבה לטוס.

להכין ערכות קול למצבים שונים בחיים

אז מה עושים? איך מוצאים את פתרון קסם שמאפשר להיות עם אבל בלי? שמאפשר לנו להורות לטלפון שלנו מתי לצלצל ולהשמיע צפצופי התראות בעוצמה כזו או אחרת, ומתי לשנות את הכל לערכת הגדרות שונה לחלוטין? ומה לעשות שלפעמים הזיכרון שלנו הרבה יותר מצומצם אפילו מזה של טלפון אנדרואיד מיושן? איך מוצאים משהו שמאפשר לעשות זאת באופן אוטומטי?

ל-Google Play פנית וגילית כי אפשר להשתמש למשל ב-Volume Scheduler – אפליקציה שמאפשרת להגדיר ערכות צלצולים לשימוש לפי קטגוריות שונות, וכפי שאפשר ללמוד מהשם שלה, היא מיועדת בעצם להכין את ערכות הצלצול הללו מראש לצורך הפעלה בשעות שונות, ואפילו בימים שונים. כך בעצם ניתן להתכונן מראש למצבים שונים בחיים מבלי לשכוח את העובדה, המצערת משהו, שאנו כה מחוברים לטלפונים החכמים שלנו. כלך בעצם אפשר למצוא תשובות במקום אחד לכל השאלות בפסקה הקודמת, ואולי אפילו יותר.

אז למה בדיוק התכוון המשורר? לדוגמה, בואו נניח ששבוע העבודה שלכם מחולק לשניים. בימים ראשון עד שלישי אתם במקום שקט במיוחד בו צלצול טלפון חזק מדי יכול להתקבל לא יפה – במיוחד אם מדובר בשיר האחרון של סטטיק ובן אל. מצד שני, בימים רביעי וגם חמישי אתם צריכים להסתובב בשטח, במקומות רועשים למדי בהם אם עוצמת הקול של הצלצול של המכשיר לא תהיה גבוהה מספיק – בכלל לא תשמעו אותו. בעצם, גם עדיף שהוא ירטוט בעוצמה הכי חזקה שאפשר כי לעיתים קרובות זו הדרך הכי טובה ‘לשמוע’ את הצלצול.

Volume Scheduler מאפשרת לקבוע עבור כל אחד מהמצבים הללו עוצמת צלצול, סוג צלצול ואת הטון שישמש להתראות שיספרו לכם שיש לכם הודעות שונות שצריך להתייחס אליהן, וכולי תקווה שזה לא רק הודעה מפייסבוק (Facebook) על עוד סרטון של חתול מתקתק. ויותר מכך, ניתן לקבוע מראש באיזו שעה ובאילו ימים קטגוריה תהיה פעילה, ואפילו באיזה תאריך היא תחדל מלהתקיים, ויש אפילו כמה הגנות שימנעו מקטגוריה להתחיל לפעול בלי אישור מפורש שלכם, ועוד.

והאמת שזה כל כך פשוט לשימוש. מדובר באחד הממשקים הכי מוצלחים בהם נתקלתי לאחרונה באפליקציה, במיוחד מהסוג שמגדירים כאפליקציית עזר.

אמנם בגרסה החינמית חלק מהגדרות הצלצול לא זמינות, אבל זה ממש לא מפריע, כי מעבר לכך כל השאר עובד פחות או יותר בדיוק כפי שיוצרי האפליקציה מתיימרים.

Volume Scheduler: שליטה דקדקנית ומפורטת בכל הקול

בדף הראשי של האפליקציה אפשר לקבוע בקלות, בכל עת שהיא, אלו קטגוריות יהיו פעילות. ויותר מכך, אפשר באופן זמני גם לבטל את לחלוטין את הפעילות של האפליקציה. במקרה כזה פשוט חוזרים להשתמש באופן כוללני בהגדרות הצלצול הרגילות, או בעצם הנוכחיות, של הטלפון.

אפשר גם להכין להגדיר לבד קטגוריות בקלות רבה. לחיצה על סמן הפלוס, בחלק התחתון של המסך, מעבירה למסך ההגדרות. אז פשוט צריך לעבור בין שלוש התיבות העיקריות שמסבירות את עצמן באופן ברור ביותר, וללחוץ על כל אחת ממעט האפשרויות ולשנות בהתאם. בסיום אפילו אפשר לבחור צלמית ויזואלית שמתאימה, לפחות פחות או יותר, למצב בו אתם רוצים לשנות את הצלצולים של המכשיר – מישהו אמר טיסה? כן, אני, לפני כמה פסקאות.

כך תגלו מהר מאוד שהאפליקציה גם מספקת לכם משהו שבדרך כלל לא מוצאים בטלפונים של היום, וזה שליטה דקדקנית ומפורטת מאוד בעוצמות הקול שקשורות לצלצול והתראות, התייחסות מלאה לכל שלל הצלצולים וההתראות.

ובכל מקרה, תמיד אפשר בקלות לחזור לכל קטגוריה ולערוך אותה ממש בקלות, בדיוק כמו שיוצרים אותה – ובסופו של דבר, אזכיר זאת שוב, גם אפשר פשוט להשתיק אותה עם מתג אחד קטן ופשוט שמוצג ליד השם, בכותרת של האפליקציה.

לדעתי, ככל שהיא שווה, אפליקציה שבהחלט כדאי לכם לבדוק.

להורדה מ-Google Play לחצו כאן.

סקירה זו פורסמה לראשונה, בגרסה מעט שונה, בפורטל ה-IT של אנשים ומחשבים 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.