איך זה Xiaomi Mi Pad 3? מקצה שיפורים לדור הקודם המוצלח מאוד

במבט ראשון יכולים משתמשים שכבר ראו, רכשו ו/או השתמשו ב-Mi Pad 2, הטאבלט שהשיקה שיאומי (Xiaomi) לפני כ-18 חודשים, לחשוב ששום דבר לא השתנה ברגע שהם יראו לראשונה את ה-Mi Pad 3, טאבלט המדיה החדש של החברה. במידה מסוימת הם צודקים. מבחינה חיצונית קשה מאוד למצוא הבדלים בין שני המכשירים שנראים בדיוק אותו דבר, עם אותו מסך, עם אותו גב מחוספס, עם אותו מערך של כפתורים ומחברים.

האם זה מתחבר לאמירה ‘אל תתקן מה שלא מקולקל’? יכול להיות מאוד שכן. Mi Pad 2 זכה לאהדת הקהל ולמכירות לא רעות. האם גם ה-Mi Pad 3 בדרך להשיג הישג דומה, מבחינתה של שיאומי, עם חומרה שעברה שדרוגים? רוב הסיכויים שכן, במיוחד בגלל ששוק הטאבלטים לא ממש משופע במכשירים טובים בחודשים האחרונים – וכן, Mi Pad 3, אפשר כבר לספר מיד, הוא בסופו של דבר טאבלט מדיה מוצלח.

ונכון, הוא מאוד דומה ל-mini iPad של אפל (Apple), וגם בכך הוא מיישר קו לחלוטין עם קודמו, כלומר במראה החיצוני שכולל אפילו מצלמה בדיוק בפינה השמאלית העליונה של המכשיר אם מסתכלים על גב המכשיר כשהלוגו של החברה למטה, מעל מחבר ה-USB Type-C.

המסך הוא מסוג רטינה (Retina) והכוונה היא למסך שמציע רזולוציה נאה של 2,048×1,536 פיקסלים בצפיפות של 326 פיקסלים/לאינץ’. זהו מסך בגודל 7.9 אינץ’, וכאמור, וננסה לא לומר זאת שוב עד הסוף, בכך אין הבדל כלל מול המכשיר הקודם בסדרה. מה שכן שונה הוא החלפת המעבד של אינטל (Intel) במעבד MT8176 של מדיה-טק (MediaTek) שמציע שש ליבות: 2 שמבוססות על Cortex-A72 שמגיעות למהירות מרבית של 2.1 ג’יגה-הרץ, ו-4 שמבוססות על Cortex-A53. וזו רק ההתחלה – כמות זיכרון העבודה הוכפלה מ-2 ל-4 ג’יגה-בייט ואילו האפשרות לרכוש את המכשיר עם זיכרון עבודה של 16 גיגה-בייט נזנחה, ומעתה הוא זמין אך ורק עם 64 ג’יגה-בייט זיכרון. גם השבב הגרפי שופר, ובמכשיר החדש שילבה שיאומי את PowerVR GX6250 עם מהירות שעון בסיסית של 600 מגה-הרץ.

עוד דבר שצמח במכשיר הנוכחי, למרות שמשקלו 328 גרם בלבד, הוא הסוללה שמציעה כעת נפח עבודה של 6,600 מילי-אמפר/שעה. כיצד זה בא לידי ביטוי? במבחן הזמן החדש של PC Mark הגיע Mi Pad 3 לזמן מרשים ביותר של 10:04 שעות, וזאת להזכירכם שהוא פועל ללא הפסקה תחת אפליקציית הבדיקה, וכשגם רכיב ה-WiFi פעיל כדי לאפשר את בדיקות הקישוריות לרשת. בבדיקה ‘רגילה’ של המכשיר, בבהירות גבוהה, בשימושים רגילים שכוללים גם הפסקות של כמה שעות מדי פעם, הצלחנו ללא בעיה להוציא מהמכשיר גם כמעט יומיים של עבודה ללא טעינה באמצע. מצד שני, למרות התמיכה בטעינה מהירה על הנייר, וגם עם המטען שהגיע עם המכשיר, הטעינה הייתה איטית יחסית.

הטאבלט הרשים אותנו גם מבחינה גרפית. מעבר לרזולוציה הגבוהה שהוזכרה לעיל, חוויית הצפייה פשוט נהדרת, כולל זוויות צפייה יוצאות מן הכלל, וצבעים נעימים מאוד אם קצת רכים. מבחינת ביצועים גרפיים רשמנו תוצאת שיא. בפעם הראשונה במבחן Epic Citadel חצינו את קו ה-60 פריימים/לשנייה. אמנם ‘רק’ 60.1 אבל עדיין היסטוריה קטנה, וזאת למרות הרזולוציה הגבוהה יחסית. גם במבחנים הסינטטיים השיג הטאבלט תוצאות נאות כולל, לדוגמה, 81,606 נקודות במבן Antutu, תוצאה שטובה מזו של ה-Yoga Tab 3 Pro המרשים שהגיע ל-75,749 נקודות.

מערכת ההפעלה של Mi Pad 3 היא אנדרואיד 7.0 ישירות מהקופסה, אך מה שבאמת שולט בו זה הממשק הקנייני של שיאומי בגרסה 8 שעברה התאמות קטנות לשימוש בטאבלט. אנו גם דאגו לקבל את הגרסה הבינלאומית של המכשיר, שמציעה את הממשק בעברית, ומדובר בממשק, כפי שאולי אתם כבר זוכרים, בממשק מוצלח במיוחד מבחינת שפת הקודש.

כאמור, יותר ממה שמרגישים שמדובר באנדרואיד 7.0, מורגשת השקעה של שיאומי במשחק שיהיה קצת נוח יותר לשימוש. כך לדוגמה, בעת שנמצאים במסך הבית הראשי, גרירה ימינה מציגה מסך שמרכז בתוכו חמש תוכניות בהן בדרך כלל יש שימוש רב: לוח שנה, מחשבון, רשימת פתקים, נגן מוזיקה ושעון שכולל כמובן גם אפשרות לכוון התראות. מעבר לכך, כברירת מחדל, מופיע בצד המסך כפתור שמכונה ‘כדור מהיר’ והוא מאפשר לבצע כמה פעולות במהירות כמו חזרה לעמו הבית, לכידת תמונת מסך ועוד. את כל הפעולות הללו ניתן להגדיר באופן עצמאי בהגדרות המכשיר, כולל ההתנהגות של ה’-כדור מהיר’ במהלך פעילויות שונות. כשמתרגלים, אפשר אפילו לכבות את כפתורי הניווט הראשיים שהופכים גם לחסרי שימוש.

בעלי ידי סבירה ומעלה יכולים להחזיק את המכשיר ביד אחת, אך לתפעול צריך שתי ידיים, ועדיין מדובר בטאבלט שנוח מאוד לשימוש ולעבודה ובוודאי למשחקים. הוא אולי קצת מתחמם, אבל בכך הוא לא שונה מטלפון ממוצע בשוק בעת שמעבידים אותו קשה. בסך הכל הוא מציע תמורה יפה לכסף, כל עוד הצרכים הם שימושי מדיה בעיקר, וכל עוד מקבלים את העובדה שאי אפשר להרחיב את זיכרון האחסון בכרטיס חיצוני.

את הטאבלט קיבלנו לסקירה מאתר המכירות הסיני GearBest, ואתם תוכלו לרכוש אותו כאן (https://goo.gl/mBttMj) בימים הקרובים במחיר של 269.99 דולרים במקום 314.99 דולרים. קוראי האתר זכאים להנחה נוספת של 10 דולרים. השתמשו בקוד הקופון TabPC בתהליך הרכישה.