שומר תנועה: Traffix 3D – משחק כל כך פשוט, חכם ומהנה, שדורש רק אצבע אחת

מודה ומתוודה אני מאוד אוהב משחקים פשוטים לתפעול. זה מצוין לנסיעות בתחבורה ציבורית. זה מצוין לשעות מסוימות בהן אני לא בדיוק יודע מה לעשות עם עצמי, ונמאס לי כבר מסדרות בשירות הזרמת וידאו כזה או אחר. זה בכלל מצוין שלמרות שהתפעול פשוט יש גם משהו חכם באמת שמסתתר מאחור, שמצליח לאתגר את המחשבה או יכולות אחרות שקשורות למוח. Traffix 3D הוא בדיוק משחק כזה, ואפילו יותר מכך – הוא מסוג המשחקים שדורשים בסך העל אצבע אחת בכדי לתפעל אותם.

כן, קראתם נכון: כדי לשחק ב-Traffix 3D יש צורך באצבע אחת בלבד – כשבנוסף בכלל לא משנה היכן לוחצים על המסך של הטלפון. בעצם האצבע היא ממש לא הנושא כאן. הנושא הוא תזמון נכון של השימוש בה.

ומה צריך לעשות איתה?לתפעל מחסומים. המשחר הוא, אם אפשר לומר זאת, מציע את השחקנים בנעליהם של בקרי תנועה שצריכים להבטיח שהתנועה בכביש תזרום מבלי שייגרמו תאונות דרכים. הם צריכים להבטיח שכלי הרכב הלבנים יגיעו ליציאה שהם צריכים להגיע אליה ולא יתקלו בדרך באף כלי רכב אחר, לא בצבע שחור, וגם לא ברכב בצבע לבן אחר.

הזרמת התנועה נשלטת בידי מחסומים אדומים שמופיעים על הכבישים בהם נעים כלי הרכב הלבנים. כברירת מחדל המחסומים סגורים ואז הם בצבע אדום. שמשתמשים באצבע כדי ללחוץ על המסך, המחסומים הופכים לירוקים, יורדים, וכל הרכבים הלבנים שעמדו וחיכו מתחילים לזוז. מרימים את האצבע, המחסומים מתרוממים בחזרה וחוזרים לחסם את התנועה.

המטרה להעביר מספיק רכבים לבנים אל היעד בכי למלא את הפס שנמצא במעלה המסך של Traffix 3D. ברגע שהפס מתמלא מקבלים כמה מטבעות ומתקדמים לשלב הבא.

נשמע פשוט? מאוד. קל להתקדם? בחלק מהמסכים קל מאוד למצוא את הפתרון, בחלק התזמונים של הלחיצות הרבה יותר קשים – וזה בדיוק מה שמושך במשחק הזה.

Traffix 3D: סביבת המשחק

כלי הרכב שמעבירים יכולים להיות פרטיים וקטנים או משאיות. במטבעות שמקבלים אפשר לרכוש רכבים שונים ומשונים כדי לשנות במקצת את האווירה על הכביש, אבל זה ממש לא משנה לצורך המשחק.

כל שלב ושלב, ויש עשרות רבות, אם לא יותר, מכונה על שם עיר מסוימת בעולם, ומכל רחבי העולם. אין לי מושג אם מדובר בכבישים אמיתיים, אבל כמו שאתם רואים בתמונות, שמות הערים אכן אמיתיים. וכן, יש גם שלב ‘ישראלי’ שתל אביב זוכה לייצור בשלב כלשהו בתחילת העשירייה החמישית של השלבים.

ברוב השלבים התנועה ממנה צריכים להיזהר מורכבת מרכבים שחורים בלבד. עם זאת יש שלבים בהם שובצו גם פסי רכבת ואפילו מסלולים של שדות תעופה לכאורה עליהם נעים מטוסים – הרכבות נעות כמובן מהר מאוד, אבל הן גם נעלמות מהתמונה מהר, ומצד שני המטוסים נעים לאטם לקראת המראה, אבל הם מאוד גדולים ומציבים אתגר מסוג אחר.

כאמור יש כמה כמה עשרות שלבים לפחות, ומספר גבוה של עשרות, במבחר שמות, אבל כמו שמגלים מהר למרות שכמובן ככל שממתקדמים באופן ממוצע השלבים נראים מורכבים יותר, לפעמים ככה סתם באמצע Traffix 3D נתקלים בשלב קל. לפעמים אפילו מאוד קל.

ונעבור לפרסומות

הדבר היחיד שמפריע במשחק הזה, כמו במשחקי חינם רבים אחרים, הוא ריבוי הפרסומות, וריבוי בלשון רבות מאוד. כמו שנתקלתי כבר יותר מפעם אחת, הניסיון ב-Traffix 3D להשיג מוניטיזציה הוא אגרסיבי למדי – אבל תמיד יש את האפשרות לשם כדי להיפטר מהן.

האם זה פוגע בהנאה מהמשחק? אם אינכם מגדירים את עצמכם כסבלניים, ייתכן מאוד שכן. אבל כמשחק, מדובר לדעתי בהברקה קטנה ונחמדה שיכולה לעזור להעביר כמה דקות, ואפילו יותר, בכל פעם. פרסומות בצד – קל מאוד להתאהב במשחק הזה, ואני ממליץ עליו בחום.

Traffix 3D זמין בחינם ממש כאן עבור אנדרואיד, וממש כאן עבור iOS. בשני המקרים ניתן כאמור לרכוש גרסה שמונעת את הופעת המודעות, ובבדיקה האחרונה מדובר ב-11.49 שקלים עבור גרסת האנדרואיד, ו-1.99 דולרים עבור גרסת המכשירים של אפל (Apple).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.