ה-Tiles של wearOS כבר כאן – וזה עוד מאוד לא בשל

כשגוגל (Google) הכריזה בתחילת החודש על התכונה החדשה ‘אריחים’ – או Tiles בלע”ז – זה נראה על פניו כמו הצהרה טובה של החברה, במיוחד שכבר נראה לרבים שהיא מתחילה במהלכים לזנוח את מערכת ההפעלה המסוימת הזו שלה. למעשה מדובר בסוג של תעתיק לאחת התכונות החביבות והמוצלחות של השעונים החכמים של סמסונג (Samsung) עם גרסת ה-Tizen 4.0 שלהם – כדוגמת ה-Galaxy Watch Active שנסקר כאן לאחרונה – בהם פשוט עוברים בהחלקה שמאלה וימינה בין המסכים הקבועים ובין אלו של האפליקציות הפתוחות.

אתמול זה קרה, והודעה קצרה סיפרה לי שהאריחים הותקנו גם בשעון שלי, שאפשר לומר עליו שהוא כבר קצת מיושן – Watch 2 של וואווי (Huawei). בדיקה קלה העלתה שמערכת ההפעלה נמצאת כעת על גרסה 2.60 בשעון, אבל אני ממש לא זוכר מתי בפעם האחרונה בדקתי לפני כן. עם זאת אני מעריך שהיא שודרגה לפחות קלות כי מדובר בתוספת של תכונה עיקרית.

 

אי אפשר היה לפספס את התוספת החדשה. החלקה של האצבע מימין לשמאל על פני השעון לא עצרה ב-Google Fit כרגיל. למעשה כבר ברגע שעושים את התזוזה הראשונה רואים שבחלק העליון של המסך יש שני שינויים גרפיים שמוצגים לשנייה אחת: מופיעות שנתות קטנות ובמרכז מופיעה הצלמית של האפליקציה הרלוונטית. השנתות הללו עוזרות לדעת מה המיקום של המסך המסוים בו נמצאים בין כל המסכים שאפשר להציץ אליהם וכבר כאן לא ממש אהבתי משהו מסוים – התצוגה הכללית בה הצלמית מופיעה מעל השנתות ובעצם מסתירה אותן… חבל שלא הזיזו את המיקום שלה קצת שמאלה.

האכזבה השנייה התגלתה גם היא במהירות: לכל היותר אפשר להגדיר חמישה אריחים, כפי שאתם רואים בתמונה האמצעית למעלה. ואז גם הגיעה האכזבה השלישית והוא שמספר האפליקציות שאפשר להצמיד לאריחים הללו מוגבל מאוד – כן, מה שאורים בתמונה השלישית זו בערך כל הרשימה. גם אחרי שהתקנתי אפליקציות גדולות יחסית, שאף מופיעות במתם המומלצות של Google Play בגרסת השעון שלה, לא ניתן היה להוסיף אותן. עוד נקודה שכדאי להזכיר: לא ממש מצאתי באפליקציה בשעון היכן לשנות את האריחים. אשמח לעדכון אם מישהו כן ימצא.

לחיצה ארוכה במרכז של אחת האפליקציות הללו מאפשרת לעבור למצב ההגדרה בו אפשר ללחוץ על חצים קטנים מתחת לאפליקציה כדי לשנות את מיקומה בתוך החמישייה, ואפשר להגיע לאריח הריק וללחוץ על סימן הפלוס במרכזו כדי לבחור אפליקציה חדשה מהרשימה של האפליקציות האפשרויות, ואם יש מקום. כדי למחוק אפליקציה מהרשימה פשוט צריך להחליק את האריח שלה למטה.

זהו, מעבר לכך אין שינוי נוסיף בשעון. מה אתם חושבים, זה שימושי או שזה סתמי לחלוטין במצב הנוכחי?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.