סקירה: HP Elite Presenter Mouse – טוב כשלט מצגות, קצת פחות כעכבר מהשורה

ויותר ויותר אנשים זקוקים לניידות במלך העבודה שלהם. למעשה, כנראה שבסופו של דבר זה ההיסטוריונים יקראו לתקופה הדיגיטלית הנוכחית ‘העידן בו התחילה הניידות האמיתית’. מחשבים ניידים וטלפונים סלולריים כבר שנים נמצאים שם, אבל רק עכשיו זה ממש בא לידי ביטוי, וגם אם אולי לא כולנו עדיין נחשפים לכך לחלוטין, אבל עבור רבים חלק גדול מהעבודה מתנהל תוך כדי תנועה, מפגישה, לארגון, לישיבת וידאו ולהרצאה בכנס.

Elite Presenter Mouse, ששמו בעצם אומר הכל כמעט, הוא מסוג האביזרים שנולדו לעידן הזה, ובגלל העידן הזה. מדובר בעכבר מצגות ששוקל פחות מ-70 גרם שמיועד לספק תשובות לשתי מטלות: עכבר לעת מצוא ושלט מצגות בעת שהצורך הזה עולה – והוא עולה, כי אם הוא לא עולה אין בכלל סיבה להמשיך לקרוא את הסקירה הזו. זה כמובן חוסך משקל, בעצם השילוב של שני התקנים בחפיץ אחד, וזה גם מוסיף קצת לעניין ברגע שמוציאים מהתיק ושמים על השולחן כי הוא נראה טוב, באופן מיידי.

HP מציעה את העכבר הזה לאותם אנשים שמכונים לוחמי דרכים, במיוחד אנשי מכירות שעבורם מצגות זה דבר חשוב למדי, והם ממש לא רוצים שמשהו פשוט וכזה אלמנטרי בכל חדר ישיבות, שגם הולך לאיבוד לעיתים אם בכלל עובד, יהווה סוג של הפרעה. החברה גם רוצה שמעבר לתפקוד עצמו, הוא גם יהיה משהו שקל לשאת ממקום למקום בתיק שאת עיקר המקום בו תופס כנראה מחשב נייד.

אז מה הצורה לו?

מבחינת מידות אין ספק שמדובר בכלי עזר נחמד מאוד שקל לשמור לצד המחשב. כאמור מדובר בעכבר קל משקל. תידותיו מסתכמות ב-125x44x13.8 מ”מ, וביחס למידות הללו הוא נראה ארוך וצר גזרה. בצד של העכבר יש שני כפתורים שלמעשה מבחינת פיזית צמודים זה לזה ותופסים את כל החלק העליון, וביניהם פס דק שמחליף את הגלגלת בעכבר הסטנדרטי, אך מתפקד באותו אופן.

בצד של התצוגות יש כפתור עגול מרכזי מסביבו מעגל עם ארבעה אזורים לחיצים מסומנים: שניים בחצים שמאלה/ימינה, אחד בציור של מצגת ואחד בציור של לייזר. כמובן שקל להבין בדיוק למה התכוון המשורר, אבל עוד מעט זה יזומרר במפורש.

בצד יש חיבור microUSB תקני להטענה, עם כל מטען שהוא – ויש כבל בקופסה באורך של כמטר – ולמעלה יש כפתור קטן לכיבוי/הדלקה וכן כפתור לחיץ קטן שמשמש לצורך הצימוד, וניתן לקשר בין העכבר להתקן אחד בכל פעם. לפי HP הסוללה של Elite Presenter Mouse מציעה נפח עבודה של 350 מילי-אמפר/שעה וזה אמור להספיק לחודשיים של עבודה. התקנה מלאה נמשכת קצת פחות משעתיים.

בקופסה יש גם שקיק בד יוקרתי למראה לנשיאת העכבר, ויש גם הוראות צימוד, אבל לא ממש תזקקו להם.

כמה שניות של התחברות

העכבר מתחבר למחשב באמצעות חיבור בלוטות’ 4.0, ובהיבט הזה החיבור קל מאוד גל עדו בצד השני יש מחשב תומך עם Windows 8 ומעלה. כל מה שצריך לעשות זה להדליק אותו, להיכנס להגדרות הבלוטות’ במחשב, ופשוט לצמד אותו. אם לא הוא לא מופיע מיד בחיפוש, אפשר ללחוץ על הכפתור הלחיץ הקטן כדי לגרום לעכבר לשדר את האות שוב. בכל הבדיקות שביצעתי, עם מחשבים נייחים וניידים כאחד, הצימוד לא נזקק ליותר מדקה ולא הייתה שום בעיה כזו או אחרת בהיבט הזה.

למעשה, ברגע שהעכבר מזוהה במערכת הוא מתחיל לעבוד, ובשני מצביו. זו עבודת הכנה קצרה, עניינית שעובדת היטב – בדיוק מה שצריך כשנכנסים לפגישה ולא רוצים להסתבך עם טכנולוגיה משבשת.

ובעבודה?

בשני המקרים צריך להתרגל לעבודה עמו. העכבר אמנם הראה אלגנטי אבל שני הכפתורים, בגלל שמדובר בעכבר שטוח ודקיק גזרה עד מאוד, דורשים מעט כוח לחיצה כדי לתפקד היטב, וצריך להתרגל לכך. האריזה הצרה גם לא לגמרי נוחה ליד, למרות המבנה דמוי ה-V ההפוך שאמור להיות נוח ליד, אבל כנראה רק בגדלים קצת גדולים יותר.

יש פה בהחלט הרגשה שהשימוש ב-Elite Presenter Mouse כשלט מצגות, מידותיו וקלות משקלו, עמדו בראש העניינים, הרבה מעל לנוחות העבודה. אולי בגלל שבכל מקרה עבור כוח עבודה בתנועה יש תמיד את האפשרות לבחור במקום בעכבר במשטח השליטה של המחשב הנייד. אולי.

ואכן, ברגע שמסובבים את החלק העליון של העכבר ימינה, כדי להעביר אותו למצבו כשלט מצגות, איכות השימוש עולה במידה רבה. במצבו זה השימוש בו אינטואיטיבי, וגם הרבה יותר נוח – ובמיוחד במצגות PowerPoint.

הכפתור התחתון מיועד להפעלת המצגת, בדרך כלל ישירות מתוך התוכנה. לאחר הפעלתה שני הכפתורים מהצדדים מאפשרים לנוע קדימה ואחורה בין השקופיות, או יותר נכון בין האלמנטים השונים של התצוגה, אחד בכל לחיצה.

לחיצה והחזקה של הכפתור העליון מאפשרת להשתמש בשלט כמצביע לייזר שמזיז את סמן העכבר בתצוגה בהתאם לתזוזת השלט/עכבר, ובמקרה כזה הכפתור המרכזי מאפשר לבצע פעולות כמו כפתור שמאלי בעכבר רגיל. לדוגמה, אם שמים אותו מעל צלמית של הפעלה בסרטון ב-YouTube, הלחיצה תפעיל את הסרטון ותציג אותו. לחיצה על קישור, תפתח אותו בדפדפן, וכיוצא בכך.

ולא בכדי הזכרתי כאן גלישה באינטרנט. מעבר לכך שניתן בעצם להשתמש במצב הלייזר – או יותר נכון לייזר לכאורה – כדי להזיז את הסמן, בדפדפן לחיצה על הכפתורים הצדדיים מתפרשת בדרך כלל כלחיצה על כפתור ‘חזור’ וכשאפשר גם ‘התקדם’.

שורה תחתונה

Elite Presenter Mouse עולה 349 שקלים. במחיר כזה הוא מיועד למי שבאמת חושב שהוא צריך בארסנל הנייד שלו גם שלט מצגות – באמת שאחרת אין ממש סיבה לבחור בו. במצבו כשלט תצוגות הוא מאוד פשוט ונוח לשימוש, אבל הוא פחות נוח לשימוש כעכבר רגיל. לפחות לא צריך יותר מתרגול קל כדי לחבר אותו למערכת, גם אם מדובר במחשבים זרים.

לזכותו אפשר לומר שהוא עובד היטב גם ממרחק של עד כעשרה מטרים, וזה מאוד נוח לשימוש בכנסים, לדוגמה, אבל גם בחדרי ישיבות גדולים.

סקירה זו מבוססת בבסיסה על סקירה שביצעתי עבור אנשים ומחשבים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.