איך זה OnePlus 5T? האם כדאי לקנות לפני שייגמר?

כמו בכל דור ודור אנו מצפים לגרסת ה-T של OnePlus, לגרסה נוספת של מכשיר OnePlus. וגם הפעם החברה לא אכזבה עם OnePlus 5T, וממש לא אכזבה עם גרסת T משלה ל-OnePlus 5.

אז כן גם הפעם, בדור הרביעי שמכונה 5, לא פספסה וואן פלוס (OnePlus) את ההזדמנות להוציא גרסת 5T, אבל הפעם השינויים לעומת גרסת ה-5 – שאת הסקירה שלה תוכלו למצוא כאן – מהותיים בעיקר בהיבט של העיצוב והשימושיות ופחות בחומרה. ולמה רק עכשיו? בגלל העיתוי: רק לאחרונה הגיעו המכשירים באופן רשמי לארץ, והשמועות, שבעצם כבר אושרו בידי מנכ”ל החברה קארל פיי, מלמדות של-OnePlus 6 תהיה מגרעת.

השילוב הזה של הדברים משך להסתכלות חוזרת על המכשיר כדי לשאול שאלה אחת חשובה: האם לקנות לפני שייגמר? האם מי שמתעב את נושאי המגרעת כדאי שירכוש את המכשיר הנוכחי ואולי לחכות לימים בהם יחלוף הסער?

ויש עוד סיבה שצריך לקבל החלטה מהירה: הזמן עושה את שלו. וואן פלוס, כמנהגה, לא מחדשת ולא שומרת מלאים כשמתקרב מועד הלידה של ילד חדש במשפחה. יש כבר מדינות בעולם שאי אפשר להשיג באופן רשמי.

כמו כן, מדובר בסקירה קצרה יחסית שתתמקד בהבדלים לעומת ה-OnePlus 5, כך שלגבי כל שאלה שלא תקבלו מענה אליה, תוכלו לבדו את הסקירה המקורית.

המסך, הדבר הכי בולט ב-OnePlus 5T

טוב, באמת שאי אפשר לפספס את הדבר הכי בולט, הדבר שהכי מבדיל את 5T מאחיו ה-5 – המסך כמובן. מ-5.5 אינץ’ הוא צמח ל-6.01 אינץ’ והוא גם נענה לקריאת השוק עם שינוי יחס ההיבט מ-16:9 ל-18:9, שכמובן גורם ליצירת מסך מתוח וארוך יותר. בוואן פלוס טוענים שיחס המסך לגוף הוא כעת 80%. יש מכשירים שמציעים יותר, יש קצת פחות, אבל באמת שזה לא ממש משנה. מה שיותר משנה הוא שגם הפעם הוצבה למעלה זכוכית הגנה מסוג Gorilla Glass 5.0. מה שעוד חשוב הוא שיש הרגשה שהמסך הזה פחות מבריק מאצל מתחרים רבים, ולכן נוח להשתמש במכשיר באור שמש – לפחות בתאורה מלאה.

גם השוליים צרים יותר, יותר מהצדדים פחות למעלה/למטה – למעלה בגלל האפרכסת והמצלמה שלצידה, למטה אולי כדי שייראה אותו דבר, אולי כי בכל זאת כי רצו שהרמקול יחד עם מתאם ה-USC Type-C ויציאת ה-3.5 מ”מ לאוזניות יישבו בתא מופרד היטב.

בכל מקרה, הדבר השני שבולט מקדימה הוא שאין מקדימה כפתור בית פיזי שמכיל גם את חיישן טביעות האצבעות. תפריט הניווט הפך לווירטואלי.

החיישן עבר אחורה והוא נבלע כמעט לחלוטין, מבחינת מראה, בגב השחור. עם זאת אין בעיה להרגיש בו בקלות ולהגיע עם אצבע ימין או שמאל. המצלמות נותרו במקומן זו לצד זו בפינה השמאלית למעלה, והן עדיין בתא שבולט החוצה מהגוף, ואולי אף יותר. אחד ההיבטים הלא מוצלחים שהיו ב-OnePlus 5 והועתקו גם ל-OnePlus 5T.

קצת על שימושיות

הפיכת תפריט הניווט לווירטואלי גם הובילה לשינוי קל בהגדרות המקשים של המכשיר. יש כעת אפשרות להוספת כפתור רביעי שמיועד להסתרת סרגל הניווט באופן יזום. הכפתור הנוסף הזה מופיע רק כשנמצאים באפליקציות, ואם רוצים שהתפריט יופיע מחדש פשוט גוררים את האצבע מלמטה. במסכי הבית הכפתור הרביעי לא יופיע כי לא צריך להסתיר את התפריט. אולי ההפך הוא הנכון. כן ניתן למצוא בהגדרות אפשרות להחליף בין כפתור החזרה לכפתור האחרונים. עניין של נוחות.

OnePlus 5T כבר מגיע עם אנדרואיד 8.0.0 והוא כבר זכה לכמה עדכונים של מערכת ההפעלה הנקייה והנוחה מאוד לשימוש שלו, Oxygen OS שכעת נמצאת כבר בגרסה 5.0.4 עבור המכשיר המסוים הזה. המערכת הזו הייתה ראויה לשבחים עוד לפני ש-OnePlus 5T הגיע לאוויר העולם, וגם אם לא ליותר אחריו, היא מערכת בשלה, מאורגנת היטב שתורמת לכך שהשימוש במכשיר מהנה. אופס. אמ-לק.

כאמור, חיישן טביעות האצבע נמצא מאחור והוא מוגדר בקלות, ופותח בקלילות מרשימה את המכשיר. מספיקה נגיעה קלה כדי לפתוח את המכשיר גם כשהוא כבוי לחלוטין.

המכשיר גם תומך עכשיו בשימוש בתמונת פנים כדי לפתוח את המכשיר מנעילה. תהליך ההגדרה פשוט מאוד – צריך ‘להכניס’ את הפנים אל תוך עיגול שמופיע על המסך – וגם הפתיחה: מכוונים את המכשיר אל עבר הפנים, והוא נפתח מייד, גם ממצב שינה. בנוסף, במקרה שחיישן התאורה מזהה חשכה מסביב, המסך יואר לרגע בצבע לבן כדי לספק תאורה שמספיקה בדרך כלל לביצוע העבודה. עם זאת, לא מדובר בברירת מחדל. יש להיכנס ל-‘אבטחה ונעילת מסך’ בתפריט ההגדרות, לבחור את האפשרות ‘שחרור נעילה באמצעות זיהוי פנים’, להכניס סיסמה, ואז מוצאים למטה את ההגדרה המתאימה.

בבדיקות שבוצעו השיטה הזו לפתיחת נעילה עובדת מצוין, וגם בתנאי תאורה יחסית קשים. עם זאת, לא ניסינו ‘לרמות’ את המערכת כדי לבדוק עד כמה היא אמינה. פנים של אדם אחר, בכל מקרה, לא פתחו את המכשיר. למעשה, בשורה התחתונה, ה-OnePlus 5T הוא אחד המכשירים המצטיינים בהיבט הזה בשוק. מהנה. אופס. עוד אמ-לק.

וגם קצת מצלמה

כמו OnePlus 5 גם כאן יש שתי מצלמות. עם זאת יש הבדל קטן: עדשת הטלפוטו במצלמה המשנית, אשר שימשה לביצוע זום אופטי, הוחלפה כדי לספק יכולת צילום בתאורה חלשה טובה יותר. שני החיישנים מגיעים עם אותו מפתח צמצם של f/1.7, אבל לראשית יש חיישן בגודל 20 מגה-פיקסל ולמשנית חיישן בגודל 16 מגה-פיקסל. יש גם ייצוב אלקטרוני ולא אופטי. דרך אגב, כדי שלא תאמרו שלא סופר לכם, למצלמת הסלפי יש חיישן בגודל של 16 מגה-פיקסל.

בצילומים של זום ההחלפה הזו הורגשה, בדיוק כמו מצד שני בצילום בחשכה. גם במצב אוטומטי ידע המכשיר לנקות את התמונה מהיבטים מיותרים. כך, לדוגמה, במשחק כדורגל בו בדקנו מספר מצלמות, רק המערך של OnePlus 5T הציג את התמונה בלי שהזרקורים השאירו השפעה של פסי אור על התמונה. התמונות בדרך כלל טובות בכל מצב, אבל בהרגשה, איכות התמונה בעת צילום אובייקט ממוקד עם טשטוש הרקע, כלומר Bokeh, התוצאות היו קצת פחות טובות מאשר במכשיר הקודם, כולל טשטוש מסוים של קצוות האובייקט הראשי. בכל מקרה, גם במצב אוטומטי ניתן היה להרגיש שהאפקט פעיל.

OnePlus 5T - Camera at Work

קצת ביצועים וקצת תצורה

כמו שאתם רואים לא ממש יש כאן התייחסות לביצועים של המכשיר מכיוון שמדובר באותה מערכת על שבב Snapdragon 835 עם שמונה ליבות שפועלות במהירות מרבית של 2.46 גיגה-הרץ. הדבר היחידי שנזכיר הוא שבבדיקת זמן העבודה שלנו ב-Geekbench הגענו ב-100% סוללה ל-7:14 שעות, וזה אולי הדבר הכי חלש שיש למכשיר להציע, וזה לא ממש נורא לאור המבנה הרזה והקל והכל כך נוח לאחיזה של המכשיר. יום עבודה, בכל מקרה, לא קשה להוציא מהמכשיר הזה, אפילו עם קצת משחקים וסרטוני וידאו. בנוסף, עם המטען הקנייני של החברה, הטעינה מהירה וממש לא מהווה מטרד. אנחנו קיבלנו את המכשיר, דרך אגב, בתצורה של 6 גיגה-בייט זיכרון עבודה ו-64 גיגה-בייט זיכרון אחסון. יש גם גרסה של 8/128 גיגה-בייט, וגם יוזכר כאן שאי אפשר להרחיב את הזיכרון.

שורה תחתונה

טוב, כנראה שכבר הבנתם. OnePlus 5T, גם אם יש לו כמה בעיות קלילות, הוא אחד המכשירים הכי מהנים לשימוש שמוצעים כעת בשוק, לפחות מבין אלו שמבוססים על Snapdragon 835, ובוודאי ברצועת המחיר שנעה סביב 2,00 שקלים. אין סיבה להחליף מ-OnePlus 5, אבל כפי שתואר בהתחלה, יש הרבה מאוד סיבות לבחור לקנות אותו עכשיו, גם בעת שעוברים לדור הבא של המעבדים, ואת זה אומרים פה עוד לפני שבכלל נדע כמה יעלה ה-OnePlus 6 עם המגרעת שלו.

המחיר של OnePlus 5T בחנויות הסיניות עומד על כ-1,800 שקלים, לפני משלוח ומע”מ, ובארץ מחירו כ-2,250 שקלים, אם מצליחים להשיג.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.